جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
قابلیت‌های جدید گوگل لنز
۲۳:۱۶ | ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
اجاره خودرو

قابلیت‌های جدید گوگل لنز

پرشین خودرو: لنز (Lens) موتور جستجوی تجربی گوگل است که از امکانات دوربین بهره می برد، ولی تا این اواخر این سرویس درون Assistant گوگل و اپ Google Photos قرار داشت.

به گزارش پرشین خودرو  به نقل از Gizmodo، لنز هنوز اپ مستقل خود را ندارد و گوگل در حال ادغام این قابلیت در اپ‌های پیش‌فرض دوربین بر روی چند دستگاه اندرویدی از جمله Pixel است.
گوگل با اهدافی جدید برای آینده در حال بروزرسانی لنز با چند قابلیت است که قاعدتاً «ظرف چند هفته آینده» روی گوشی‌های خود، از آن بهره‌مند خواهید شد.

احتمالاً مبرم‌ترین قابلیت آن، «انتخاب هوشمند متن» است که به گفته گوگل، امکان کپی و درج متنی که در دنیای واقعی می‌بینید را فراهم خواهد ساخت. این ابزار به صورت بلادرنگ عمل می‌کند، به همین خاطر نیازی به انتخاب عکس نیست تا لنز منظور شما از قرار دادن دوربین روی آن را تفسیر کند.

هنگامی که متنی را به لنز نشان می‌دهید، در صدد درک معنای آن خواهد بود.

گوگل در این‌باره چنین مثال زده است:
فرض کنید در رستورانی هستید و نام غذایی را می بینید که برایتان آشنا نیست. Lens تصویری را نشان خواهد داد تا ایده بهتری پیدا کنید. این کار علاوه بر تشخیص شکل حروف، نیاز به درک معنا و زمینه پشت حروف دارد. اینجاست که سال‌ها تجربه درک زبان گوگل در بخش Search به کمک این ابزار می‌آید.
 

گوگل لنز

 


گوگل همچنین خبر از ارائه “style match” داده است که قابلیت اکتشافی بسیار محدودی است و هنگامی که دوربینتان را به سمت البسه یا یک «آیتم تزئینی خانه» بگیرید، محصولات مشابه را به شما معرفی و توصیه می‌کند.

گوگل می‌گوید که Lens درون اپ‌های پیش‌فرض دوربین بر روی «دستگاه‌های مشخصی از برندهای ال‌جی، موتورولا، شیائومی، سونی موبایل، HMD/Nokia، Transsion، TCL، وان پلاس، BQ، ایسوس و البته گوگل پیکسل» ارائه خواهد شد.

کارشناسان امیدوارند که گوگل، "لنز بلادرنگ" را به عنوان چیزی که کاربران را قادر به «مرور دنیای اطراف، صرفا با نشانه رفتن دوربین» می‌نماید در نظر بگیرد، لیکن تا زمانی که شانس آزمودن آپدیت‌های مربوطه حاصل شود، منطقی خواهد بود که پتانسیل کوتاه‌مدت لنز مورد تردید باشد.

البته گوگل در تلاش بوده تا ابزاری برای بلندمدت بسازد و هنوز قدری کار دیگر لازم است تا به اندازه کافی مفید و دقیق شود.

نظر بینندگان
!
!
!