یكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
فقط از ۵۰ درصد ظرفیت بار راه‌آهن استفاده می‌شود
۱۵:۴۱ | ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
اجاره خودرو
مدیرعامل راه‌آهن:

فقط از ۵۰ درصد ظرفیت بار راه‌آهن استفاده می‌شود

پرشین خودرو: مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه در سال ۹۶ میزان ۴۷ میلیون تن بار توسط راه‌آهن ایران جابه‌جا شد، گفت: میزان باری که توسط راه‌آهن قابلیت جذب دارد ۱۰۰ میلیون تن است که در سال ۹۶ نیمی از آن را جذب کرده‌ایم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازفارس، مراسم اختتامیه دوره‌های آموزشی بین‌المللی ریلی که با همکاری راه‌‌آهن های ایران و ایتالیا در دانشگاه علم و صنعت اجرا شد، امروز با حضور مدیرعامل راه‌آهن‌،‌ مسئولان راه‌آهن ایتالیا و روسای دانشکده راه‌آهن و دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

در این مراسم مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: راه‌آهن ایتالیا در برهه‌ای از زمان زیان‌ده بود اما به سوددهی رسید که یکی از دلایل این سوددهی، اثربخشی نیروهای انسانی بوده است.

سعید محمدزاده ادامه داد: ما به عنوان شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران باید مجموعه‌ای اقتصادی و درآمد-‌هزینه‌ای باشیم.

محمدزاده گفت: تا قبل از سال 92 و از سال 84 حداکثر سهم راه‌آهن در بازار حمل بار 20 درصد بود و در سال 92 این رقم به وضعیت حداقل ممکن رسید.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: از سال 84 تا 92 خصوصی‌سازی هم در راه‌آهن اجرا شد اما باید پرسید چرا با این سیر عظیم کاهش سهم راه‌آهن در بازار مواجه بودیم؟

 

راه آهن


وی با بیان اینکه در سال 92 حداکثر حمل بار راه‌آهن 3 میلیون تن بود، گفت: در سال 92 سهم راه‌آهن از تعرفه 57 درصد بود که در سه سال اخیر این سهم به 19 درصد کاهش یافت یعنی درآمد راه‌آهن از حق دسترسی بسیار کمتر شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال 95 حمل بار توسط راه‌آهن سالانه به 40 میلیون تن رسید، گفت: در سال 96 این رقم 47 میلیون تن بود‌، البته میزان باری که توسط راه‌آهن قابلیت جذب دارد 100 میلیون تن است که در سال 96 یک‌دوم آن را جذب کرده‌ایم.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: علت عدم رقابت ما با سایر مدل‌های حمل و نقلی در داخل کشور فقط قیمت سوخت نیست بلکه مساله بهره‌وری نیز قابل توجه است، باید دید چه میزان در بحث بنگاهی کارکردن، اندیشیده‌ایم؟

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی توسط کارشناسان ایتالیایی در دانشگاه علم و صنعت برای کارشناسان راه‌آهن تاکید کرد: در این آموزش‌ها، به ظرفیت‌های مهم ریلی ایران توجه شد ما باید برای رشد خود از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم که این آموزش‌ها نشان از اقدام رو به جلو دارد.

محمدزاده با بیان اینکه دوره جدید آموزشی برای کارشناسان و مدیران راه‌آهن مجدداً به زودی آغاز خواهد شد گفت: منتخبان این دوره‌های برای آشنایی بیشتر با مفاهیم روز حمل و نقل ریلی حتماً سفری به ایتالیا خواهند داشت.

انتهای پیام/

نظر بینندگان
!
!
!