یكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
راهنمای خرید ضدآفتاب
۱۹:۱۱ | ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
اجاره خودرو

راهنمای خرید ضدآفتاب

پرشین خودرو: استفاده از یک کرم ضدآفتاب مناسب که می‌تواند سدی محکم در برابر نورخورشید باشد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازباشگاه، خرید و استفاده از یک کرم ضدآفتاب مناسب که بتواند سدی محکم در برابر نورخورشید باشد و آسیب‌های بعد از آن جلوگیری کند جزء دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود.

یک کرم ضد آفتاب خوب باید ویژگی هایی را دارا باشد، بطور مثال؛ در برابر نور خورشید دچار تغییرات شیمیایی نشود، ایجاد حساسیت و آلرژی نکند و در برابر شستشو و تعریق مقاوم باشد و بطور کل احساس خوبی در مصرف کننده ایجاد کند.

راهنمای خرید ضدآفتاب

امواج ماوراءبنفش B با طول موج (۲۹۰-۳۲۰) توسط سلول‌های اپیدرم (لایه سطحی پوست) جذب بیشتری دارند و در همین لایه به پوست آسیب می‌رساند، در صورتی که امواج ماوراءبنفش A طول موج بلندتری دارند (۳۲۰-۴۰۰) و عمیق‌تر در پوست نفوذ می‌کند و علاوه بر سلول‌های سطحی (کراتینوسیت اپیدرم)، سلول‌های عمقی‌تر (فیبروبلاست‌های درم) را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند. این امواج از شیشه عبور می‌کند، بنابراین محافظت در برابر آنها، حتی در داخل منزل و اتومبیل هم اهمیت پیدا می‌کند.

اولین ترکیبات ضد آفتاب به تنهایی می‌توانست مانع از نفوذ امواج B شود اما در حال حاضر ترکیباتی به بازار عرضه شده که امواج B,A و مادون قرمز را مهار می کند و کیفیت بسیار مطلوب‌تری دارد.

در زمان خرید حتما به اینکه توجه کنید که در اگر فعالیتتان در روز‌های آفتابی شامل آب و یا عرق کردن زیاد است، حتما باید یک کرم ضدآفتاب ضدآب خریداری کنید.

اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این کرم‌ها ضدآب نبوده و تنها حدود ۴۰ تا ۸۰ دقیقه در آب دوام می‌آورند، پس اگر لب دریا می‌روید و یا استخر، حتما پس از هر بار خروج از آب کرم را تجدید کنید.

راهنمای خرید ضدآفتاب

فاکتور‌های پیشنهادی که باید در زمان خرید کرم ضدآفتاب مدنظر قرار دهید:
جنس پوست خود را بشناسید:

ضدآفتاب

 

 


اگر پوست چربی دارید، ضد آفتاب‌های بر پایه ژل و الکل، اگر پوست خشکی دارید، محصولات بر پایه چربی و اگر پوست حساسی دارید، ضد آفتاب مخصوص پوست‌های حساس را استفاده کنید.

انتخاب کرم‌های broad spectrum:

کرم‌های broad spectrum یا “طیف گسترده” به محصولاتی گفته می‌شود که پوست ما را در برابر اشعه UVA و UVB محافظت می‌کنند.

این اشعه‌ها با تخریب سلول‌های پوستی، باعث ابتلا به پیری زودرس، آفتاب سوختگی و در موارد شدیدتر هم سرطان پوست، می‌شوند.

برخی از کرم‌های ضد آفتاب، پوست ما را تنها در برابر اشعه UVA محافظت می‌کنند و از این رو ضروری است که هنگام خرید کرم‌های ضد آفتاب، عبارت broad spectrum روی آن حک شده باشد.

انتخاب محصولی با SPF ۱۵-۲۵ :

شاید خیلی از افراد فکر کنند هرچه SPF یک کرم ضد آفتاب بالاتر باشد، اثر قدرت آن در برابر اشعه‌های مضر نور آفتاب هم بیشتر است.

خوب است بدانید که میزان SPF، نشان دهنده قدرت محافظت پوست در برابر نور آفتاب است.

به طور متوسط، ضد آفتاب‌هایی با SPF ۲۵ حدود ۹۶ درصد و ضد آفتاب‌هایی با SPF۱۰۰ حدود ۹۹ درصد از پوست در برابر نور آفتاب محافظت می‌کنند.

همان طور که می‌بینید، درصد این تفاوت آنقدر نیست که نیازی به خرید ضد آفتاب‌های با SPF‌های بالا باشد.

تنها نکته مهم این است که همیشه تمام ضد آفتاب‌ها را هر ۳ تا ۴ ساعت یکبار تجدید نموده تا بیشترین اثر را تجربه کنید.

انتخاب کرم ضد آفتاب فاقد چربی :

افرادی که به بهانه چرب بودن و بروز آکنه از ضد آفتاب‌ها دوری می‌کنند، بهتر است بدانند که ضد آفتاب‌های فاقد چربی “Oil Free” به خوبی با رطوبت رسانی پوست، بدون چربی اضافی، پوست را محافظت خواهد کرد.

خرید ضد آفتاب مقاوم نسبت به آب :

به دلیل آنکه تعریق یا شستن صورت می‌تواند اثر کرم ضد آفتاب را به سادگی از بین ببرد، بنابراین توصیه می‌شود که محصولات مقاوم در برابر آب را تهیه نمایید.

توجه به ترکیبات کرم ضد آفتاب:

محصولات حاوی زینک، دی اکسید تیتانیوم و مکسوریول، گزینه‌های مناسب تری در میان انواع گوناگون کرم‌های ضد آفتاب هستند. حتی برای بچه‌ها نیز بهتر است محصولاتی را خریداری کنید که حاوی زینک اکساید و دی اکسید تیتانیوم باشند.

نظر بینندگان
!
!
!