چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
کاهش 8 درصدی صادرات خودرو در کره جنوبی
۱۲:۳۴ | ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
iran zamin2

کاهش 8 درصدی صادرات خودرو در کره جنوبی

پرشین خودرو: کره جنوبی روز پنجشنبه از کاهش 8 درصدی صادرات خودرو خود در ماه آوریل خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خبرگزاری یونهاپ؛ کره جنوبی روز پنجشنبه از کاهش 8 درصدی صادرات خودرو خود در ماه آوریل خبر داد.

کاهش فروش خودرو در بازار آمریکای شمالی و کاهش تولید شرکت جنرال موتورز در کره جنوبی در آستانه تعطیلی پیش بینی شده برای یکی از کارخانه های خود علت اصلی کاهش صادرات کره جنوبی است.

بر اساس آمار وزارت بازرگانی، صنایع و انرژی کره جنوبی که روز پنج شنبه منتشر شد، این کشور ماه آوریل در مجموع 220 هزار و 273 خودرو به ارزش 3 میلیارد و 550 میلیون دلار صادر کرد که نسبت به همین دوره در سال گذشته کاهش هشت درصدی را نشان می دهد.
آمریکا، خاورمیانه و آمریکای لاتین بازارهای اصلی برای فروش خودروهای کره جنوبی به حساب می آید.

 

خودرو


صادرات خودرو به آمریکای شمالی که از مهمترین بازارهای خودروهای کره جنوبی است به علت کاهش تقاضا و رقابت شدید با دیگر سازندگان کاهش 15.3 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

اروپا تنها منطقه ای است که فروش خودروهای کره ای در آن روندی مثبت داشت. بر این اساس در ماه آوریل صادرات خودروهای ساخت کره جنوبی به اتحادیه اروپا و کشورهای غیر عضو این اتحادیه به ترتیب 10.6 و 41 درصد افزایش یافته است.

اما صادرات قطعات خودرو کره جنوبی با افزایش 6.6 درصدی رو به رو شد و به 2 میلیارد و 30 میلیون دلار رسید که با افزایش شدید تقاضا در چین و دیگر بازارهای اقتصادهای نوظهور مرتبط است.

نظر بینندگان
!
!
!