شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۴ | ۱۳۹۰/۱۱/۲۴
کاهش تعرفه ‌عامل رشد صنعت خودرو
۱۲:۰۴ | ۱۳۹۰/۱۱/۲۴
اجاره خودرو

کاهش تعرفه ‌عامل رشد صنعت خودرو

پرشین خودرو: عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه در سال‌های اخیر مجلس تعرفه واردات خودرو را از ۹۰ درصد کاهش نداده است، گفت: در مقابل این اقدام همواره درخواست و انتظار نمایندگان مجلس از خودروسازان این بوده که محصولات خود را با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب‌تری به دست مشتریان بدهند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از خانه ملت، محمدرضا سجادیان با بیان اینکه نمایندگان مجلس همیشه مدافع بخش تولید بوده‌اند، اظهار داشت: یکی از این بخش‌ها، تولید خودرو است که حتی در بسیاری از مواقع اعضای کمیسیون صنایع و معادن از سوی همکاران مجلسی متهم به مقاومت در مقابل پایین آمدن تعرفه واردات خودرو شده‌اند.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر تعرفه واردات خودرو پایین بیاید، مردم به سمت خرید خودروهای خارجی می‌روند، اظهار داشت: بخش اصلی اشتغال کشورمان در خودروسازی و قطعه‌سازی است و اگر چنین اتفاقی بیفتد، ضمن زیان تولید داخلی، اشتغال کشورمان نیز دچار آسیب می‌شود.

وی افزود: در مقابل پایین نیامدن تعرفه واردات خودرو انتظار از خودروسازان داخلی این است که محصولی با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب‌تر تولید کنند اما این اتفاق تاکنون رخ نداده است.

سجادیان با بیان اینکه در قانون ارتقای کیفیت خودرو، تولیدکنندگان ملزم به رعایت استانداردهای ۵۱گانه هستند، گفت: البته برخی از این استانداردها تا حدودی رعایت شده، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب راه طولانی‌ای در پیش است.

این نماینده مجلس هشتم با بیان اینکه در چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور باید به مقام اول اقتصادی، فرهنگی و صنعتی منطقه دست یابیم، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در افق ۱۴۰۴ به این نقطه برسیم، یکی از بخش‌های موثر خودروسازی است که باید حرکتی از خود نشان بدهد.

سجادیان با بیان اینکه ایران به عنوان عضو ناظر سازمان تجارت جهانی پذیرفته شده است، گفت: کشورمان هنوز به‌عنوان عضو اصلی در WTOپذیرفته نشده، اما اگر خواهان موفقیت در این سازمان بین‌المللی هستیم، باید قابلیت رقابت در بازارهای جهانی را پیدا کنیم زیرا برای عضویت در چنین سازمانی کیفیت، استاندارد و قیمت تمام‌شده بسیار مهم است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر حمایت این کمیسیون از خودروسازان داخلی گفت: در مقابل انتظار ما این است که خودروسازان به تذکرات و قوانین مصوب در این زمینه توجه کنند تا ما از سوی مردم مورد سوال قرار نگیریم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مجلس
نظر بینندگان
!
!
!