سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سن شروع مصرف قلیان دختران
۲۰:۴۳ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
ایرانسل 2

سن شروع مصرف قلیان دختران

پرشین خودرو: معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به افزایش تعداد زنان و دختران مصرف کننده قلیان در کشور اشاره کرد و گفت: سن دخترهای یاد شده در کشور به 14 سال رسیده است و احتمالا بیشتر این افراد تحت تاثیر والدین خود، به قلیان روی آورده اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به افزایش تعداد زنان و دختران مصرف کننده قلیان در کشور اشاره کرد و گفت: سن دخترهای یاد شده در کشور به 14 سال رسیده است و احتمالا بیشتر این افراد تحت تاثیر والدین خود، به قلیان روی آورده اند.

علیرضا رییسی روز یکشنبه به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات (31 می برابر با 10 خرداد) در نشست خبری با اشاره به وجود قانون کنترل دخانیات افزود: سالهاست کشور این قانون را دارد این در حالی است که قانون یاد شده در بسیاری مواقع اجرا نمی شود.

قلیان

وی به عنوان نمونه به مطالعه ای در این زمینه در وزارت بهداشت طی سال 94 اشاره کرد که از دو هزار و 764 دانش آموز 13 تا 15 سال تحقیق شده بود و بر اساس نتایج این پژوهش، 65 درصد دانش ‌آموزانی که سیگار مصرف می کردند، سیگار خود را از سوپر مارکت ها، دکه های مطبوعاتی و دستفروش ها تهیه می کردند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: این در حالی است که بر اساس قانون جامع کنترل دخانیات ، فروش مواد دخانی به افراد کمتر از 18 سال ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از سوالات این تحقیق از دانش آموزان 13 تا 15 سال این بود که آیا فروشنده در زمان فروش سیگار به آنان، سن آنها را هم می پرسد ؟ که متاسفانه 68،5درصد دانش آموزان مصرف کننده سیگار، پاسخ منفی داده بودند یعنی اینکه فروشنده از سن آنان موقع خرید سیگار سوالی نکرده است.

رییسی نتیجه گیری کرد پاسخ این میزان دانش آموز نشان ‌دهنده دسترسی آسان آنان به دخانیات است به عبارت دیگر اگر خرید نان در کشور حداقل 20 دقیقه طول می کشد خرید سیگار در کمتر از 2 تا سه دقیقه زمان می خواهد.

نظر بینندگان
!
!
!