چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پیش بینی فروش 55 درصدی وسایل نقلیه الکتریکی تا سال 2040
۱۰:۱۲ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
persiakhodro2
/اختصاصی/

پیش بینی فروش 55 درصدی وسایل نقلیه الکتریکی تا سال 2040

پرشین خودرو: وسایل نقلیه الکتریکی تا سال 2040 میلادی، حدود 55 درصد از فروش کل اتومبیل‌های جهان را تشکیل خواهند داد.

به گزارش پرشین خودرو، وسایل نقلیه الکتریکی به سرعت در حال رشد هستند و شاهد سرمایه گذاری بسیار بزرگ شرکت‌ها برای توسعه و تولید وسایل نقلیه الکتریکی قدرتمند با محدوده حرکت بالا هستیم، حال پایگاه خبری "بلومبرگ" در گزارشی اعلام کرده است که اگر صنعت خودروسازی و توسعه وسایل نقلیه الکتریکی با همین سرعت پیش برود، می‌توان انتظار داشت که تا سال 2025 میلادی فروش سالیانه وسایل نقلیه الکتریکی به چیزی حدود 11 میلیون دستگاه برسد و با رسیدن به سال 2040 میلادی، این انتظار وجود دارد که آمار فروش کلی وسایل نقلیه الکتریکی به رقم 60 میلیون دستگاه در سال برسد که حدود 33 درصد از آمار فروش کلی وسایل نقلیه جهانی را تشکیل خواهد داد. هرچند منابع خبری مدعی هستند که این آمار ممکن است تا 55 درصد هم افزایش پیدا کند.
یکی از دلایل اصلی پرش فروش، می‌تواند کاهش قیمت وسایل نقلیه الکتریکتی باشد که تا سال 2024 میلادی با دیگر وسایل نقلیه موتوری برابر شده و تا سال 2029 میلادی می‌تواند مزیت رقابتی پیدا کند که در صورت تحقق این موضوع، افزایش فروش وسایل نقلیه تمام الکتریکی قطعی خواهد بود.
علاوه براین، تعداد برندهای الکتریکی در جهان افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد. در حال حاضر 155 خودروی الکتریکی برای عرضه به مشتریان وجود دارد، اما سرمایه گذاری بزرگ شرکت‌های خودروسازی می‌تواند این رقم را تا سال 2022 میلادی به چیزی حدود 289 مدل برساند. پس تا سال 2040 میلادی ممکن است که حدود 55 درصد از خودروهای موجود در جهان را وسایل نقلیه الکتریکی تشکیل دهند تا به مرور زمان شاهد مرگ تدریجی وسایل نقلیه موتوری با سوخت‌های فسیلی باشیم.

نظر بینندگان
!
!
!