پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۹ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
۵ شهر اروپا که خودروی شخصی را کنار گذاشتند
۱۱:۳۹ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
اجاره خودرو

۵ شهر اروپا که خودروی شخصی را کنار گذاشتند

پرشین خودرو: پنج کشور اروپایی پاک‌ترین برنامه‌های حمل‌ونقل را ارائه کرده‌اند که سبب شده شهروندان‌شان داوطلبانه خودروهای شخصی را کنار بگذارند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازمشرق، این در حالی است که بسیاری از رؤسا و مدیران ارشد در جهان از روسیه تا کلمبیا و از اروپا تا کره‌جنوبی پیوسته مردم را تشویق به استفاده از دوچرخه در ترددهای روزانه خود می‌کنند و البته این تشویق و توصیه از جنس حرف و شعار نیست، بلکه عملا مردم، مسئولان و مدیران ارشد خود را در حال رکاب‌زدن در معابر عمومی می‌بینن

 

دوچرخه


در این میان، پنج کشور اروپایی پاک‌ترین برنامه‌های حمل‌ونقل را ارائه کرده‌اند که سبب شده شهروندان‌شان داوطلبانه خودروهای شخصی را کنار بگذارند:

۱) در کپنهاگ، شهری که از سال ۲۰۱۷ برای نخستین‌بار تعداد دوچرخه‌سوارانش از خودروسوارها بیشتر شد، پل‌های عظیم و بسیار زیبایی انحصارا برای تردد دوچرخه ساخته شده تا مردم بیشتری دوچرخه‌سواری کنند. همچنین شهردار کپنهاگ به خودروها اجازه نمی‌دهد تا به مرکز شهر وارد شوند.

۲) در آمستردام تنها از هر چهار نفر یک ‌نفر صاحب خودرو است. دوچرخه‌سواری آن اندازه محبوبیت دارد که شمار دوچرخه‌ها بیشتر از انسان‌هاست. زیباترین مسیرهای ایمن دوچرخه‌سواری و بیشترین وزیر دوچرخه‌سوار در هلند مشاهده می‌شود.

۳) در اسلو پایتخت نروژ، مناطقی از شهر بدون خودرو اعلام شده و جای پارک خودروها را به مسیرهای ایمن دوچرخه‌سواری و محل بازی کودکان تبدیل کرده‌اند. این شهر از ایمن‌ترین شهرها برای دوچرخه‌سواران و عابران پیاده محسوب می‌شود و درصدد است تا سال ۲۰۱۹ ورود خودروهای شخصی به حریم شهر کاملا ممنوع شود.

۴) در زوریخ مردم دو برابر بیشتر از لندن با وسایل نقلیه عمومی تردد می‌کنند. این شهر یکی از سختگیرانه‌ترین قوانین در برابر آلودگی هوا در اروپا را دارد و پیوسته و شتابناک بر تعداد دوچرخه‌سوارانش افزوده می‌شود.

۵) در وین کارت سالانه استفاده از وسایل نقلیه عمومی تنها یک یورو در روز قیمت دارد. یک اَپ ویژه تردد به مردم کمک می‌کند تا خودروهای شخصی را کنار بگذارند و دسترسی سریع به نزدیک‌ترین اتوبوس، قطار، دوچرخه کرایه یا خودروهای اشتراکی داشته باشند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!