شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
ساخت هواپیمای کم مصرف در ژاپن
۰۱:۰۳ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
ایرانسل 2

ساخت هواپیمای کم مصرف در ژاپن

پرشین خودرو: یک شرکت هواپیماسازی ژاپنی، جتی ساخته که کابین آن مجهز به فناوری کاهش سروصداست . همچنین این هواپیما طوری ساخته شده تا با سرعت زیاد پرواز و در مصرف سوخت صرفه جویی کند.

به نقل از نیواطلس، شرکت هواپیماسازی ژاپنی HondaJet اعلام کرده HondaJet Elite را ساخته است. این شرکت ادعا می کند جت مذکور نه تنها در مقایسه با رقبای خود مسافت بیشتری را طی می کند، بلکه سروصدای کمتری دارد. در این هواپیما از فناوری استفاده شده که سروصدا در کابین را کاهش می دهد.

این هواپیما دارای مخزن سوختی از جنس مواد کامپوزیت سبک وزن است و موتور آن نیز روی بال ها قرار دارد.

هواپیما

HondaJet Eliteطوری ساخته شده تا با سرعت زیاد پرواز کند. علاوه بر آن هواپیمای سبک وزن دارای کابینی جادار، کمترین حد سروصدا است و در مصرف سوخت صرفه جویی می کند.

هواپیمای مذکور می تواند مسافت۲۶۶۰ کیلومتر را پرواز کند که نسبت به نسخه اصلی ۱۷ درصد ارتقا یافته است. هنوز مقدار دقیق کارآمدی هواپیما مشخص نیست اما هوندا اعلام کرده این هواپیما نسبت به جت های تجاری با اندازه مشابه گازهای گلخانه ای کمتری تولید می کند.

این جت ظرفیت ۷ نفر از جمله هواپیما را دارد. همچنین مجهز به وای فای است و سیستم های صوتی Bongiovi Aviation در آن به کار رفته، به طوریکه پنل های داخل هواپیما به بلندگوهایی تبدیل می شوند که صدای آنها با شرایط پرواز منطبق می شود.

حداکثر سرعتHondaJet Elite نیز ۷۸۱ کیلومتر برساعت اعلام شده است. طول، ارتفاع و عرض بال هواپیما نیز به ترتیب عبارتند از ۱۳، ۴.۵ و ۱۲ متر.

این هواپیما گواهینامه US Federal Aviation Administration و European Aviation Safety Agency را دریافت کرده و برای نخستین بار در نمایشگاه هوایی اروپایی EBACE در روزهای پایانی ماه می رونمایی می شود.

نظر بینندگان
!
!
!