جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۸ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
۲۵۰ هزار دستگاه خودرو در طرح ترافیک جدید ثبت نام کرده‌اند
۱۰:۵۸ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
اجاره خودرو
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مطرح کرد:

۲۵۰ هزار دستگاه خودرو در طرح ترافیک جدید ثبت نام کرده‌اند

پرشین خودرو: پورسید آقایی گفت: تاکنون ۲۵۰ هزار دستگاه خودروی ثبت نامی در طرح ترافیک جدید داریم و تا به الان حدود ۶۰ میلیارد تومان تراکنش مالی در این سامانه صورت گرفته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازمیزان، محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در شصت و هفتمین جلسه علنی شورای شهر با بیان اینکه امروز گزارشی از یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی را خواهیم داد که به همت اعضای شورای شهر تصویب و اجرایی شده و نتایج بسیار خوبی را از آن شاهد بوده‌ایم خواهیم پرداخت و گفت: ایجاد ابزاری کارا برای آلودگی هوا یکی از دستاورد‌های طرح ترافیک جدید بوده است.

پورسید آقایی تصریح کرد: رفع تبعیض و ایجاد عدالت اجتماعی یکی از اولین اقداماتی بود که در اجرای این طرح صورت گرفت. در این طرح شاهد هستیم که تمام سیستم‌ها به‌صورت دقیق و مناسب در حال انجام وظیفه خود هستند.


وی افزود: پارادایم ترافیکی مردم را تغییر دادیم و از سال ۹۵ که مصوبه معاینه فنی برتر تصویب شده بود و به اجرا نرسیده بود را با اجرایی کردن طرح ترافیک جدید تحقق بخشیدیم و شاهد آثار مثبت آن در جامعه بودیم به طوریکه از هر ۴ خودرو ۱ خودرو در حال حاضر دارای معاینه فنی برتر است.


معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: تمام دستگاه‌های دولتی بخاطر اجرای طرح ترافیک جدید موظف به دریافت معاینه فنی برتر شده‌اند و امروز تقاضا برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی افزایش بسیاری داشته است.
 

طرح ترافیک


پورسید آقایی یادآور شد: براساس گزارش‌هایی که از مرکز کنترل ترافیک و یک دانشگاه دولتی دریافت کرده‌ایم از زمانی که طرح ترافیک جدید اجرایی شده طول خطوط ترافیکی جدید در ساعت‌های پیک به ۳ کیلومتر رسیده است. به‌طوری که در طی سه هفته‌ای که این طرح اجرایی شده میزان طول خطوط ترافیکی ازدحامی به زیر 1/5 کیلومتر رسیده است و در طول این سه هفته حدود ۴ کیلومتر خط ترافیکی در شهر ایجاد شده در حالیکه قبلاً ۷ کیلومتر بوده و این آمار نشان می‌دهد که اجرای طرح ترافیک جدید تاثیر زیادی بر روی ترافیک شهر داشته است.


وی خاطرنشان کرد: همچنین با اجرایی شدن طرح ترافیک جدید، سرعت تردد اتوبوس‌های شهر در محدوده به ۴ دقیقه کاهش یافته و این کاهش منجر به افزایش چرخش اتوبوس‌ها شده است.


وی افزود: در خودرو‌های شهری نیز سرعت متوسط حرکت خودرو‌ها را از روی نقشه‌ها به‌دست آورده‌ایم که تصاویر ماهواره‌ای ثبت شده مرکز تحقیقات دانشگاه علم و صنعت نشانگر این است که ساعت ترافیک از ساعت ۵ بعدازظهر به ۷ شب انتقال یافته است.


وی با بیان اینکه بالای ۹۵ درصد دوربین‌های ما از نظر دقت توسط پلیس مورد تست و تایید قرارگرفته است بیان داشت: در راستای پاسخگویی به ابهامات مردم در مورد طرح ترافیک جدید نیز مرکز پاسخگویی ۱۳۷ با داخلی ۵ راه اندازی شده که ۱۸ نفر به‌صورت شبانه‌روز و بطور دائم پاسخگوی ابهامات مردم هستند.


وی گفت: تاکنون ۲۵۰ هزار دستگاه خودروی ثبت نامی در طرح ترافیک جدید داریم و تا به الان حدود ۶۰ میلیارد تومان تراکنش مالی در این سامانه صورت گرفته است.


پورسید آقایی ابراز داشت: درراستای برقراری عدالت اجتماعی در جامعه هزینه طرح ترافیک روزانه نیز به نسبت قبل ۳۸ درصد برای مصرف‌کنندگان قانونمند روزانه کاهش یافته است.


رئیس شورای شهر تهران در پایان سخنان محسن پورسید آقایی گفت: اعضای شورای شهر تهران با چشم باز طرح ترافیک جدید را به تصویب رسانده‌اند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!