شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۷ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
شرکت‌‌های حمل‌و‌نقل متخلف جریمه و تعطیل خواهند شد
۱۱:۴۷ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
اجاره خودرو

شرکت‌‌های حمل‌و‌نقل متخلف جریمه و تعطیل خواهند شد

پرشین خودرو: دبیر کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل با بیان اینکه کامیون‌داران مشکلات خود را اعلام کردند و امروز مایل به بارگیری هستند، گفت: با پیگیری‌ مشکلات از سوی سازمان راهداری، پیش‌بینی می‌شود کامیون‌داران به زودی به چرخه حمل و نقل برگردند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازفارس، بهروز گلپاگون درباره رسیدگی به مشکلات رانندگان، اظهار داشت: ما ارتباطات خود را با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزایش داده‌ایم تا مشکلات رانندگان و شرکت‌ها به آنها اعلام شود.

وی افزود: رانندگان، مشکلات خود را از طریق اصناف خود با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مطرح کرده‌اند و سازمان راهداری هم در حال تلاش و رایزنی برای رفع مشکلات رانندگان و پیگیری مطالبات آنها است.

* افزایش کرایه در کل شهرستان‌ها‌ با همکاری سازمان راهداری محقق شد

دبیر کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل داخلی کشور بیان کرد: یکی از خواسته‌های اصلی رانندگان کامیون افزایش کرایه‌های آنها بود که در سال‌های اخیر ثابت مانده بود.

گلپاگون افزود:‌ با همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و وزارت راه و شهرسازی، افزایش کرایه‌ها در کل شهرستان‌های کشور‌ ابلاغ و اعمال شد.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل داخلی کشور بیان کرد: باید به این موضوع توجه شود که رانندگان در مورد کرایه‌های خود اعتراضاتی داشتند اما هیچ اعتراضی در حوزه «حق توقف» خود نداشتند، زیرا ما این موضوع را به طور جدی دنبال کردیم و با مصوبه‌ای آن را اجرا کردیم تا یک بار برای همیشه مبلغی برای خواب کامیون‌ها تعیین شد.

وی ادامه داد: هر سال بر اساس نرخ تورم این حق خواب افزایش می‌ِیابد و به صورت اتوماتیک در چرخه کار لحاظ می‌شود بنابر این در این حوزه مشکلی ندارند.

گلپاگون ادامه داد:‌ دیگر مطالبات رانندگان در حوزه بیمه آنها، سختی کار، قیمت قطعات یدکی و غیره به دولت، سازمان راهداری و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد تا آنها پیگیری‌های لازم را انجام بدهند و این امر در حیطه اختیارات دولت است.

* جزئیات پیاده‌سازی سیستم تن بر کیلومتر به جای کرایه توافقی

دبیر کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل داخلی کشور افزود: رانندگان از سوی دیگر علاوه بر افزایش نرخ کرایه‌های حمل، بر اعمال کرایه‌ها با سیستم تن بر کیلومتر تأکید دارند که این موضوع کار سخت و پیچیده‌ای است.

وی توضیح داد: در سیستم تن بر کیلومتر باید بارها و کالاها طبقه‌بندی مشخص داشته باشند؛ حمل همه بارها یکسان نیست و برخی بارها سخت، برخی راحت‌ و برخی بارها خطرناک هستند، یا اینکه بارها آتش‌زا و غیره هستند. بنابراین شرایط حمل متفاوت دارند ضمن آنکه مسیرها نیز متفاوت است برخی جاده‌ها صعب‌العبور و برخی جاده صاف است،‌ یا آنکه برخی مسیرها یک سر بار هستند یعنی در برگشت راننده بدون بار به مبدأ‌ برمی‌گردد و همه این فاکتورها باید در سیستم تن بر کیلومتر لحاظ شود.

گلپاگون اضافه کرد: بنابر‌این نمی‌توانیم یک رقم تن کیلومتر را برای همه بارها و مسیرها تعیین کنیم و آن را به همه مسیرهای جاده‌ای تعمیم دهیم، زیرا اگر اینگونه عمل کنیم قیمت‌ها در برخی شرایط برای رانندگان بسیار پر صرفه خواهد بود و در برخی شرایط به هیچ عنوان برای آنها صرفه اقتصادی ندارد.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل داخلی کشور تأکید کرد: اجرای سیستم تن بر کیلومتر ‌نیازمند بررسی‌های همه‌جانبه، دقیق و وجود ساختارهای مشخص است که البته خواسته رانندگان هم همین است و ما هم در این کار کارشناسی با آنها همراهی می‌کنیم.

* رسیدگی به همه شکایات از ‌شرکت‌‌های حمل و نقل در کمیسیون تخلفات سازمان راهداری

وی در پاسخ به این پرسش که مقابله با تخلفات برخی از شرکت‌های حمل و نقل در دریافت کمیسیون‌های اضافه از دیگر خواسته‌های کامیون‌داران است، گفت: اگر شرکت حمل و نقلی تخلف کرده باشد در کمیسیون تخلفات با شکایت رانندگان به قانون‌شکنی‌ها رسیدگی می‌شود و تاکنون هیچ یک از شکایات رانندگان بی‌اثر نبوده است و به جریمه یا تعطیلی شرکت حمل و نقل انجامیده است.

گلپاگون ادامه داد:‌ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها، قاطعیت جدی دارد.

 

کامیونداران


* دولت فکری به حال گران‌شدن بی‌رویه قطعات یدکی و لاستیک کامیون کند

دبیر کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل داخلی کشور افزود: در ارتباط با افزایش نرخ قطعات یدکی لاستیک و روغن با نوسانات نرخ ارز موضوع باید از سوی دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری شود و باید آنها راهکاری در این باره بیندیشند، ما مشکلات را به آنها اعلام کرده‌ایم و آنها باید با رانندگان همراهی کنند.

* برگشت کامیون‌ها به چرخه حمل‌و‌‌نقل در آینده نزدیک

گلپاگون با تأکید بر اینکه اغلب رانندگان پس از اعتراضات خود امروز مایل هستند بارگیری داشته باشند، اضافه کرد:‌ به هر حال رانندگان خواسته‌های به حقی داشتند و این خواسته آنها کاملاً قانونی‌ است و ما تردیدی بر آن نداریم، اما در این میان عده‌ای سودجو نیز در شرایط خاص کشور به دنبال اغتشاش و سوء استفاده سیاسی هستند که اغلب از رانندگان نیستند و فقط به دنبال سوء‌ استفاده هستند.

وی ادامه داد: اگر تعاملات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و دیگر دستگاه‌های دولتی با رانندگان افزایش یابد پیش‌بینی می‌شود که این مشکلات به زودی و در آ‌ینده نزدیک رفع شود.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل داخلی کشور ‌با بیان اینکه در برخی استان‌ها نظیر فارس و اصفهان میزان اعتراضات بیشتر بوده است، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم با پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به زودی مشکلات حل شود و در آینده‌ای نزدیک همه کامیون‌ها به چرخه حمل و نقل کشور برگردند.
 

نظر بینندگان
!
!
!