چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۷ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
اعتصاب کامیون‌داران برزیل وارد روز نهم شد
۱۲:۵۷ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
اجاره خودرو

اعتصاب کامیون‌داران برزیل وارد روز نهم شد

پرشین خودرو: با محقق نشدن وعده رئیس جمهور، اعتصاب کامیون داران برزیلی 9 روزه شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خبرگزاری فرانسه، کمبود سوخت باعث تعطیلی هشت فرودگاه شده است. ترافیک در مسیر دریایی سانتوس در نزدیکی سائوپائولو که روزانه ۱۰ هزار کامیون به آنجا می روند، باعث بروز ناآرامی شده است.

اعتصاب کامیون داران برزیلی باعث کمبود سوخت، مواد غذایی و تنش در بخش کشاورزی و صنعتی این کشور آمریکای لاتین شده است.

تامر اطمینان داده که این بحران به زودی پایان می‌یابد و در توئیتی دورنمای یک یا دو روزه برای اتمام این اعتصاب را نوید داده است.

با این وجود تعداد زیادی از کامیون داران همچنان به اعتصاب ادامه دادند و به نظر می رسد که بیش از چند روز قبل جای پای خود را محکم کرده و حتی خواستار استعفای دولت نیز شده‌اند.

الیسو پادیلا، یکی از وزرای کلیدی دولت تامر به گروه‌های بی‌هویتی اشاره کرد که با اهداف سیاسی خاص و متفاوت داخل جنبش کامیون داران نفوذ کرده‌اند.

اواخر روز یکشنبه، تامر درخواست خود را برای هزینه‌های کمتر سوخت دیزل ارائه کرد اما دوشنبه باز هم این وعده عملی نشد. برزیل از یک دوره رکود اقتصادی گسترده و بی ثباتی سیاسی پیش از انتخابات پارلمانی اکتبر در رنج است.

پلیس فدرال بزرگراهی بزریل گفته که انسداد بیش از ۵۵۰ جاده توسط کامیون داران در ۲۴ ایالت از ۲۷ ایالت این کشور مرتفع شده است.

با وجود آنکه از زمان استقرار نیروهای ارتش از روز جمعه اوضاع بهتر شده، هنوز هم سربازان مسلح اقدام به اسکورت کامیون‌ها در راه‌های اصلی می کنند و جایگاه‌های سوخت در سطح جاده‌ها هنوز پر است از خودروهایی که منتظر سوختگیری هستند.برزیل

بسیاری از سوپرمارکت‌ها در سطح ایالت‌های برزیل بدون غذای تازه مانده‌اند. تولیدکنندگان می‌گویند چون نمی‌دانند کامیون‌ها می‌آیند یا نه، اقدام به تولید نمی‌کنند.

بیمارستان‌ها در ریودوژانیرو و سائوپائولو جراحی‌های غیرضروری را لغو کرده و در دست کم ۱۳ ایالت کلاس‌های دانشگاه تعطیل شده است.

کامیون داران بابت افزایش سوخت دیزلی از ۳.۳۶ رئاس در هر لیتر در ژانویه سال جاری میلادی به ۳.۶ رئاس خشمگین هستند.

تامر پس از دیدار و مذاکره فوری با نمایندگان کامیون دارها، با کاهش قیمت سوخت برای ۶۰ روز موافقت کرد.

این اقدام باعث اعتصاب میان کارکنان کمپانی سوختی پتروبراس، بزرگترین کمپانی سوختی برزیل شد.

خوزه دا فونسکا لوپز، رئیس اتحادیه کامیون داران برزیلی گفت که این دیگر کامیون دارهای در حال اعتصاب نیستند که می خواهند دولت برکنار شود، اینها مردمی هستند که چنین خواسته ای دارند. من نمی‌توانم کاری کنم.

این اعتصاب باعث نارضایتی و ناخرسندی مردم برزیل از دولت تامر شده به طوریکه در نظرسنجی اخیری مشخص شد که ۹۵ درصد از مردم بابت رسیدگی تامر به اوضاع موجود رضایت ندارند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!