شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
هشدار سیاسی فلسطین به آرژانتین
۱۱:۵۳ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
ایرانسل 2

هشدار سیاسی فلسطین به آرژانتین

پرشین خودرو: جنبش فتح به منظور مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی و ممانعت از به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت این رژیم از فدراسیون فوتبال و دولت آرژانتین خواست تا تیم ملی فوتبال این کشور را به منظور برگزاری بازی دوستانه با تیم اسرائیل، به قدس نفرستند.

به گزارش پرشین خودرو به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، تیم ملی فوتبال آرژانتین قرار است روز (نهم ژوئن) ۱۹ خرداد در آخرین دیدار دوستانه خود پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ ، سفری به اسرائیل داشته باشد و با تیم فوتبال این این رژیم بازی کند. این مسابقه قرار است در استادیومی در روستای "المالحة"، یکی از ۵۰۰ روستایی که رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ آنها را ویران کرد و در چارچوب جشن اعلام پایتختی قدس برای اسرائیل برگزار شود.

جنبش فتح در واکنش به این اقدام، از ملت، دولت و فدراسیون فوتبال آرژانتین خواست مسابقه دوستانه تیم ملی این کشور با تیم رژیم صهیونیستی در قدس را لغو کند، چراکه چنین مسابقاتی خصوصا در قدس به منزله تجاوز به حق و حقوق ملت فلسطین است.

اسامه قواسمی، سخنگوی جنبش فتح درباره موضوعاتی که پشت پرده این مسابقه دوستانه وجود دارد، گفت: اسرائیل با این نقشه و سوء‌استفاده از ورزش به دنبال گمراه کردن افکار بین‌المللی است و برگزاری این مسابقه به منزله نادیده گرفتن قانون بین‌المللی و آزار و اذیت ملت فلسطین است.

قواسمی اظهار کرد: اسرائیل با سوء استفاده از ورزش فوتبال که از جمله اهداف آن ایجاد روابط و صلح میان ملت‌های مختلف است، به دنبال اهداف سیاسی، نژادپرستانه و آزار و اذیت دیگران است. اسرائیل همچنین با برگزاری چنین مسابقه‌ای به دنبال تداوم اقدامات غیرقانونی و مخالف با قانون بین‌المللی خود در قدس پایتخت فلسطین است.

وی ادامه داد: ملت فلسطین نهایت احترام و تشکر را برای ملت آرژانتین که نژادپرستی رژیم اشغالگر را نمی‌پزیرند، قائلند. ما امیدواریم که آرژانتین از این تصمیم منصرف شود.

تیم آرژانتین

 

طبق آخرین نظرسنجی‌ها، ۷۶ درصد هواداران از فدراسیون فوتبال این کشور خواسته‌اند که این بازی را لغو کند اما چیکی تاپیا، رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین قصد ندارد چنین کاری را انجام دهد. آرژانتین برای انجام این بازی دوستانه، پول زیادی قرار است دریافت کند. با این حال گویا خورخه سمپائولی خواستار این است که حداقل محل برگزاری بازی تغییر پیدا کند و دو کشور به جای اراضی اشغالی در زمین بی‌طرف بازی کنند.

اسرائیل قرار است حدود یک میلیون دلار برای میزبانی تیم فوتبال آرژانتین و لیونل مسی، ستاره این تیم جهت شرکت در مسابقه‌ای دوستانه با تیم فوتبال این کشور در شهر قدس اشغالی هزینه کند.

گفتنی است که زمان اعلام شده برای برگزاری این مسابقه دوستانه همزمان با پنجاه‌و یکمین سالروز نکسه (جنگ شش روزه اسرائیل و اعراب) است.

جنگ شش روزه نکسه یا جنگ ژوئن، جنگ اعراب و اسرائیل یا جنگ سوم اعراب و اسرائیل در فاصله پنج تا ۱۰ ژوئن ۱۹۶۷ رخ داد. طرف‌های این جنگ اسرائیل، مصر، سوریه و اردن بودند. اسرائیل در این جنگ قدس، کرانه باختری، نوار غزه، شبه جزیره سینا و بلندی‌های جولان را اشغال کرد.

نظر بینندگان
!
!
!