سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
نگاهی به 6 چرخ شامان روسی +تصویر
۱۳:۳۴ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
ایرانسل 2

نگاهی به 6 چرخ شامان روسی +تصویر

پرشین خودرو: خودرو شامان لاستیک‌های 1185 میلی‌متری با رینگ‌های بزرگ نزدیک به 1.219 متر یا (4 فوت) ارتفاع دارند و از چرخ‌های بنز G بزرگترند و سازنده آن شرکتی به نام "اوتوروس" روسی است.

به گزارش پرشین خودرو ، این خودرو شامان نام دارد و سازنده آن شرکتی به نام "اوتوروس" روسی است. بیش از 6 متر طول دارد و با این حساب نیم متر بلندتر از بنز بزرگ G63 6×6 از آب درآمده است. اگر بخواهیم در خصوص مقیاس طولی این خودرو قضاوت کنیم، اختلاف طولی این دو خودرو به حدی می‌رسد است که در فضای پارک یک شامان می‌توان یک اسمارت فورتوری کوچک و یک بنز G63 6×6 را توآمان پارک کرد و به راحتی از میان آنها رد شد.

خودرو

 

شامان

 

این خودرو همچنین بیش از یک بنز G63 6×6 دارای چرخ است. هر یک از این چرخ‌ها قابلیت تحرک داشته و هدایت‌پذیرند. لاستیک‌های 1185 میلی‌متری با رینگ‌های بزرگ نزدیک به 1.219 متر یا (4 فوت) ارتفاع دارند و از چرخ‌های بنز G بزرگترند. فاصله ارتفاع کف این خودرو تا سطح زمین به 450 میلی‌متر می‌رسد و به خودرو امکان می‌دهد تا به راحتی در میان آب‌های کم‌عمق، زمین‌های ناصاف و مناطق آفرودی سخت عبور کند. این فاصله برای ایمن نگه‌داشتن خودرو در برابر مین‌های ضد نفر نیز ایده‌آل محسوب می‌شود.
 

شامان


شامان

 

همان‌طور که ممکن است حدس بزنید با خودروی سنگینی روبه‌رو هستیم. این خودرو بیش از 4000 کیلوگرم وزن دارد و در این شاخص تنها کمی از بنز G63 6×6 3993 کیلوگرمی سنگین‌تر خواهد بود. با این وجود این غول عظیم‌الجثه دارای یک موتور توئین‌توربوی V8 نیست. در مقابل شامان از یک موتور F1C اوتوروس ایویکو بهره می‌برد. موتوری 3 لیتری دیزلی که 170 اسب‌بخار توان دارد. گشتاور این خودرو چندان مشخص نیست، اما برآوردها حکایت از طیف 350 تا 400 نیوتن‌متر در این بخش دارند. این آمار با یک سوم قدرت و یک دوم گشتاور G63 برابری می‌کنند. بنابراین این خودرو برخلاف تصورات چندان هم سریع حرکت نخواهد کرد.

شامان

 


با این وجود فضای خوبی در این خودرو برای نیروهای نظامی و تجهیزات آنها وجود دارد که می‌‌تواند کمک حال آنها در موقعیت‌های ویژه باشد.

شامان

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!