شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
خودروهای هیبریدی مشمول پرداخت 10 درصد ارزش گمرکی شدند + سند
۱۴:۱۵ | ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
ایرانسل 2

خودروهای هیبریدی مشمول پرداخت 10 درصد ارزش گمرکی شدند + سند

پرشین خودرو: سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای خواستار تسری 10 درصد از ارزش گمرکی خودروهای بنزین‌سوز به خودروهای هیبریدی در قالب اخذ عوارض شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازفارس، اکبر رحمانی رئیس امور راه و ترابری و مدیریت عمران شهری و روستایی سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به رئیس امور صنعت، معدن، بازرگانی و ارتباطات وزارت صمت خواستار تسری عوارض 10 درصدی ارزش گمرکی خودروهای بنزین‌سوز به خودروهای هیبریدی شد.

 

فارس


در این نامه آمده است:‌ بازگشت به نامه شماره 97206 مورخ ۱۸ اردیبهشت در خصوص تسری عوارض 10 درصدی ارزش گمرکی خودورهای بنزین‌سوز -برقی با توجه به بررسی‌های به عمل آمده همانطور که مستحضرید ردیف درآمدی 160181 در قانون بودجه 97 با عنوان درآمد حاصله از وضع عوارض از افزایش 10 درصدی ارزش گمرکی خودروهای بنزین سوز در اجرای مصوبه شماره 62924/ت 54522 مورخ 24 مرداد 96 هیأت وزیران ایجاد کردید.

از آنجا که خودروهای هیبریدی بنزین سوز برقی در بازارهای ایران از نظر نوع سوخت مورد استفاده بنزین سوز مصوب می‌شوند لذا خودروهای هیبریدی موجود نیز مشمول 10 درصد از ارزش گمرکی خودروهای تعیین شده در جدول مندرج در مصوبه فوق‌الذکر می‌گردند.

نظر بینندگان
!
!
!