دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
قلب شکسته جان شما را می گیرد
۲۳:۴۳ | ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
iran zamin2

قلب شکسته جان شما را می گیرد

پرشین خودرو: یک جراح قلب می‌گوید که مرگ ناشی از شکسته شدن قلب در زنان دو برابر بیشتر از مردان است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از DailyMail، دکتر نیکی استامپ، جراح قلب، خبر از نحوه مدیریت قلب بر احساسات می‌دهد. دیدن یک قلب تپنده شگفت‌انگیز است. وقتی آن را لمس می‌کنید هر تپشش را حس می‌کنید. تقریبا غیرممکن است حس و حالی زمانی را توصیف کرد که یک قلب اهدایی برای اولین بار در بدن فرد گیرنده عضو می‌تپد.
قلب اندام شگفت‌انگیزی است؛ در عین سادگی بسیار پیچیده است. جراحان می‌توانند در حین عمل قلب را از کار بازدارند، سپس در انتهای جراحی این اندام حیاتی دوباره شروع به کار می‌کند و حتی ممکن است بهتر از قبل کار کند.
قلب اندامی خستگی ناپذیر و قابل اعتماد است. در پزشکی سنتی قلب مرکزی مرموز و جادویی محسوب می‌شد که به بدن حیات می‌بخشید.
قلب یک انسان در هر دقیقه 70 بار می‌تپد که تقریبا 100 هزار تپش در روز می‌شود. برخلاف ماهیچه‌های دست و پا، ماهیچه قلب خسته نمی‌شود و نیازی به استراحت ندارد.
در هنگام ورزش کردن قلب ما می‌تواند تا 190 بار یا بیشتر در دقیقه بتپد. وقتی که می‌خوابیم تپش قلب تا 40 بار در دقیقه کاهش می‌یابد. یک قلب با طول عمر متوسط انسان تقریبا سه تریلیون بار می‌تپد.
در ساده‌تری

قبلی شکسته

ن حالت، قلب تنها یک پمپ است اما در عین حال پر از رمز و راز هم هست: ساده بودن این اندام به دلیل پیچیدگی‌هایش ممکن است؛ هر قلب به نوعی خاص است.
در دوره جنیی، قلب اولین اندامی است که توسعه می‌یابد. تقریبا در هفته چهارم بارداری، قلب ابتدایی شروع به تپیدن می‌کند و تا زمانی که بمیریم از تپش بازنمی‌ایستد.
دانشمندان باستانی قلب را مرکز روح می‌دانستند. دکتر نیکی استامپ در این باره می‌گوید: «شاید قلب مرکز احساسات ما نباشد اما مطمئنا تحت تاثیر آنها قرار می‌گیرد».
سینه محلی است که احساسات را به شدت در آن حس می‌کنیم؛ حس تنگی ناشی از اضطراب، حس سبکی عشق و علاقه و درد ساکن ناشی از دست دادن شخصی عزیز همه این احساسات را در حوالی قفسه سینه احساس می‌کنیم.
آیا مردن به دلیل شکسته شدن قلب ممکن است؟
بله مرگ ناشی از قلب شکسته کاملا امکان‌پذیر است. احساسات و حالت ذهنی ما می‌تواند تاثیر به‌سزایی بر قلب ما بگذارد.
سندروم «قلب شکسته» کاملا حقیقی است و زمانی اتفاق می‌افتد که به شخص شوک وارد شود. این سندروم شبیه به حمله قلبی است.
احساسات باعث آزادسازی مقدار زیادی هورمون مانند آدرنالین، نورآدرنالین و دوپامین می‌شود که منجر به اسپاسم و فشردگی سرخرگ‌ها می‌شود؛ این امر انتقال خون به سلول‌های عضلانی قلب را محدود می‌کند که در پاسخ نشانه‌هایی شبیه به حمله قلبی در فرد بروز می‌کند.
به گفته استامپ، زنان بیشتر تحت تاثیر سندروم قلب شکسته قرار می‌گیرند؛ تقریبا 90 درصد از بیماران مبتلا به این سندروم را زنان تشکیل می‌دهند.

نظر بینندگان
!
!
!