جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
روی صورت کودکان نقاشی نکشید!
۰۸:۰۹ | ۱۳۹۷/۰۳/۱۴
اجاره خودرو

روی صورت کودکان نقاشی نکشید!

پرشین خودرو: این روز‌ها در بیشتر مراکز تفریحی، یکی از علاقه‌های کودکان رنگ آمیزی صورتشان است،اما این کار به ظاهر بی خطر می‌تواند پیامد‌های تلخی به همراه داشته باشد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایرنا، ماجرا ازسال ۲۰۱۶ آغاز شد که خانم اسمیت (Bermudez-Smith) فرزند خود را که در آن زمان ۷ ساله بود به شهر بازی در منطقه فلوریدای آمریکا برد و برروی صورت او طراحی انجام شد.

این کودک یک هفته پس از این ماجرا دچار خارش و سوزش برروی پوست صورت خود شد که از آن زمان تاکنون به مدت دو سال تلاش پزشکان برای درمان این عارضه پوستی اثربخش نبوده است.کارشناسان به والدین این کودک هشدار داده اند که امکان دارد عارضه که سبب دگرگون شدن بخشی از رنگ پوست صورت او شده است، دائمی باشد.

کودک


اکنون ردی از تمامی طراحی های رنگی به شکل دایره های تیره دراطراف چشم، گونه و دهان این کودک مشاهده می شود و بثورات به تدریج در طول دو سال گسترش یافته است.کارشناسان بیماری پوستی این کودک را اگزما اعلام کرده اند که در اثر واکنش به مواد آرایشی گریم ایجاد شده است.

محققان اعلام کرده@اند بیش از یک سوم افراد دچار واکنش های حساسیتی به محصول های آرایشی بهداشتی می شوند و استفاده از این گونه محصولات برای کودکان خطرناک است، زیرا واکنش های حساسیتی درآن ها شدید تر از بزرگسالان بروز می کند.پوست بدن انسان به دو حالت دچار واکنش های حساسیتی می شود، نوع اول درماتیت است که زمانی رخ می دهد که پوست بدن انسان دچار آسیب دیدگی (خارش، زخم، سوختگی) می شود.

نظر بینندگان
!
!
!