پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
درمان جدید و موثر سرطان خون
۰۱:۰۵ | ۱۳۹۷/۰۳/۱۴
persiakhodro2

درمان جدید و موثر سرطان خون

پرشین خودرو: مطالعات جدید نشان می دهد داروهای مهار کننده نوعی پروتئین در درمان ایمن و موثر لوسمی حاد میلوئیدی (AML) تاثیرگذار است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از پایگاه خبری مدیکال ساینس، لوسمی حاد میلوئیدی سلول های مغز استخوان یا میلوسیت ها را تحت تأثیر قرار می دهد و روندی حاد دارد. در این بیماری مغز استخوان، میلو بلاست ها (نوعی گلبول سفید)، گلبول های قرمز یا پلاکت های غیرطبیعی می سازد.

 

سرطان خون


مطالعات جدید محققان دانشگاه تگزاس نشان می دهد داروی تجربی Ivosidenib که قادر به مهار نوعی پروتئین به نامIDH1 است، در درمان این سرطان کشنده موثر است. پروتئین IDH1 در سرطان های مختلف جهش پیدا می کند و به همین دلیل داروهایی که این پروتئین را هدف قرار می دهند گزینه مناسب درمانی هستند.
محققان در این بررسی بین مارس سال 2014 میلادی تا ماه مه سال 2017 میلادی دوز مناسب Ivosidenib را به 258 بیمار مبتلا به ALM تزریق کردند. نتایج نشان داد این بیماران بهبود قابل ملاحظه ای داشتند و حدود 41.6 درصد بهبودی قابل توجه و 21.6 درصد بهبودی کامل داشتند.
محققان معتقدند استفاده از داروهایی که آنزیم IDH1 را مورد هدف قرار می دهد در درمان بسیاری از انواع سرطان موثر است. این مطالعه نیازمند بررسی بیشتر است و محققان در تلاشند عوارض جانبی دارو را به حداقل کاهش دهند. نتایج این مطالعه در نشریه Medicine منتشر شده است.

نظر بینندگان
!
!
!