پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
این عادت ها شخصیت را آشکار می کند!
۰۸:۲۵ | ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
kerman2

این عادت ها شخصیت را آشکار می کند!

پرشین خودرو: مهمترین و ماندگارترین تاثیر هر فرد، به برخورد اول او با دیگان بر میگردد به همین دلیل بسیار مهم است که در برخورد اول تصویر ذهنی خوبی از خود در ذهن دیگران جای بگذاریم.

به گزارش پرشین خودرو، همه ما در دنیایی ناشناخته، شلوغ و پرهیجان زندگی می کنیم و هر روز تجربیات پیش بینی نشده و متفاوتی داریم. در طول روز با انسان های متعدی برخورد می کنیم که شاید بسیاری از آن ها را برای بار اول می بینیم و یا شناخت کمی از یکدیگی داریم. در این بین آن چیزی که تصویر ذهنی از ما را در ذهن دیگران شکل می دهد، رفتارهای عادی روزمره ماست. در نگاه اول ما انسان ها را با برخی برخوردهای اولیه و همچنین سبک استایل آن ها می شناسیم و به مرور زمان به شناخت بهتری از آن ها می رسیم. پس چیزی که در این میان مهم است، برخورد اول و نحوه ی رفتار و استایل ما است. در این مطلب تمامی عادت های رفتاری که ویژگی های شخصیتی شما را به دیگران نشان می دهد را بررسی می کنیم.
انتخاب کفش

تحقیقات نشان می دهد می توان از روی کفش های یک فرد به شخصیت او پی برد. طی پژوهشی، از افراد شرکت کننده خواسته شد عکس هایی از کفش هایشان ارائه کنند و بعد به پرسشنامه ای درباره ویژگی های شخصیتی خود جواب دهند.

تصاویر کفش ها به گروه دیگری از شرکت کنندگان داده شد تا شخصیت صاحبان کفش ها را توصیف کنند. جالب آنکه توصیفات آن ها به میزان قابل توجهی دقیق بود. آن ها تنها با تکیه بر تصاویر کفش ها درباره ی سن، درآمد و اضطراب دلبستگی افراد حدس زدند.

بوت های نیم ساق عموما انتخاب افراد پرخاشگرتر بودند. افراد خونسردتر کفش هایی که راحت نیستند را می پوشیدند و کسانی که کفش هایی نو یا کفش هایی که به خوبی از آن ها مراقبت شده می پوشیدند افراد مضطرب تر یا سمج تری بودند.
نحوه راه رفتن

کارشناسان زبان بدن معتقدند نحوه راه رفتن ما شخصیت ما را آشکار می کند. اگر معمولا سنگینی بدن خود را به سمت جلو می اندازید و با سرعت راه می روید، شخصیت بسیار سازنده و منطقی ای دارید.

دیگران شما را به خاطر این ویژگی هایتان تحسین می کنند، اما ممکن است کمی سرد و رقابت جو باشید.

اگر هنگام راه رفتن قفسه سینه خود را جلو و شانه هایتان را عقب می دهید و سرتان را به سمت بالا نگه می دارید (ویژگی ای که در میان بسیاری از سیاستمداران و چهره های مشهور وجود دارد)، شخصیتی شوخ طبع، کاریزماتیک و اجتماعی دارید و احتمالا مایل هستید در مرکز توجه باشید.
اگر سنگینی بدن تان را روی پاهایتان می اندازید (نه به جلو یا عقب)، به افراد بیشتر از کارها علاقه دارید و بیشتر روی زندگی شخصی تان تمرکز دارید تا شغل تان. اگر در هنگام راه رفتن روی انگشتان پایتان احساس سنگینی نمی کنید و به زمین نگاه می کنید، به احتمال زیاد شخصیتی درون گرا و مودب دارید.
نحوه دست دادن

تحقیقات نشان داده است نحوه ی دست دادن ما می تواند برداشت دیگران از ما را تغییر دهد. در آزمایشی، به داوران آموزش داده شد ۸ ویژگی را در دست دادن افراد برآورد کنند: گرفتن دست شخص مقابل به طور کامل، دما و خشکی دست ها، قدرت شخص مقابل، مدت و شدت دست دادن، بافت دست و تماس چشمی.

نتایج آزمایش نشان داد در گروه دیگر شرکت کنندگان کسانی که محکم تر دست می دادند خودشان را از نظر احساسی برونگرا تر و مثبت تر از بقیه توصیف کردند، اما کسانی که آرام تر دست می دادند خجالتی تر و روان رنجورتر بودند.

برداشت اول داوران با این توصیف ها مطابقت داشت و آن ها هم بیان کردند به نظرشان کسانی که محکم تر دست دادند اعتماد به نفس بیشتری داشتند و از نظر اجتماعی کمتر مضطرب بودند.
اولویت در نوشیدن قهوه

شاید تعجب کنید اگر بفهمید قهوه ای که برای نوشیدن انتخاب می کنید چیزهای زیادی در موردشخصیت شما خواهد گفت. مطالعاتی که در یک مجله معتبر به نام «Appetite» به چاپ رسیده نشان می دهد که کسانی که به غذاها و نوشیدنی های شور یا تلخ تمایل دارند، در مقابل تمایلات جامعه ستیزانه آسیب پذیری بیشتری دارند. کسانی که به نوشیدنی های شور و تلخ مانند قهوه سیاه و مشروبات الکلی تلخ تمایل دارند، ظاهراً بیشتر رفتارهایی جامعه ستیزانه از خود نشان می دهند.

این مطالعات نشان می داد که عکس این موضوع نیز در مورد کسانی که از شکر یا خامه در قهوه خود استفاده می کنند صحت دارد. چنین افرادی بیشتر با دیگران کنار آمده و به عواطف و علایق دیگران اهمیت می دادند. البته برخی نیز تنها به دلیل ملاحظات بهداشتی و سلامتی به خوردن نوشیدنی های تلخ مانند قهوه سیاه روی می آورند و هیچ عادت جامعه ستیزانه ای در آن ها دیده نمی شود.
عادت های عصبی

اگر تیک های عصبی متعددی دارید؛ مانند جویدن ناخن، کشیدن موها یا کندن پوست دست، این موضوع نشان می دهد که شما شخصیت کمال گرایی دارید. بسیاری عادت ناخن جویدن را یک عادت عصبی ناشی از تشویش های درونی افراد می بینند اما عاملی که ورای این رفتار وجود دارد می تواند بیشتر کمال گرایی فرد باشد تا استرس و اضطراب. شواهد متعدد نشان می دهند کسانی که به طور مرتب ناخن های خود را می جوند، موهایشان را می کشند یا سعی دارند پوست دست خود را بکنند اغلب انسان هایی کمال گرا هستند. این رفتارها به آن ها کمک می کند که خستگی و بی حوصلگی خود، عدم رضایت و یا انزجار از چیزی که می بینند یا می شنوند را کاهش دهند.

در یک تحقیق، افرادی که در یک موقعیت استرس زا، ناامید کننده، آرامش بخش و یا خسته کننده قرار داشتند به صورت جداگانه فیلم برداری شدند. نتایج نشان داد آن هایی که در زمینه کمال گرایی بیشترین نمرات را داشتند بیشتر از دیگران رفتارهای عصبی از خود نشان می دادند؛ بخصوص در موقعیت های استرس زا، ناامید کننده و بی حوصلکی.
وقت شناسی

تحقیقات بیان می کنند وقت شناسی افراد شیوه ی دقیقی برای ارزیابی ویژگی های شخصیتی آن ها است.

طی تحقیقی، پژوهشگران از افراد شرکت کننده خواستند یک فرم ارزشیابی درباره ویژگی های شخصیتی شان را در خانه پر کنند و سپس برای انجام یک آزمایش گروهی به آزمایشگاه بروند.

محققان با بررسی زمان رسیدن شرکت کنندگان به آزمایشگاه متوجه شدند افراد وقت شناس وظیفه شناس تر و سازگارتر بودند و زود رسیدن با ویژگی روان رنجوری در افراد مرتبط بود اما کسانی که در رسیدن به جایی تأخیر دارند افراد خونسردی هستند و مسائل را آسان می گیرند.
اولویت های موسیقی

مطالعه ای جدید نشان می دهد که سبک موسیقی که گوش می دهید می تواند با ویژگی های شخصیتی خاصی در ارتباط باشد. این تحقیق که توسط پروفسور آدرین نورث در دپارتمان روانشناسی کاربردی در دانشگاه هریوت-وات در ادینبرو انجام شده نشان می دهد که بین سبک مورد علاقه موسیقایی و شخصیت افراد ارتباط نزدیکی وجود دارد. برای مثال بخشی از سبک های موسیقی و ویژگی های شخصیتی طرفداران آن ها بر اساس این مطالعه به شرح زیر است:

• اپرا: اعتماد به نفس بالا، مهربان و خلاق
• موسیقی کلاسیک: اعتماد به نفس بالا، ساکت، درونگرا و خلاق
• جاز: اعتماد به نفس بالا، آرام، خلاق و عاشق سفر و گردش
• غمگین: اعتماد به نفس بالا، عاشق سفر و گردش، آرام، مهربان و خلاق
• رگا (موسیقی سبک جامائیکایی): اعتماد به نفس بالا، اجتماعی، آرام، مهربان، خلاق و عاشق کم کاری و بطالت
• کانتری و وسترن: سختکوش و اجتماعی
• موسیقی مستقل: اعتماد به نفس پایین، سرسخت، خلاق و عاشق کم کاری
• هندی و بالیوودی: عاشق گردش و سفر، سختکوش و خلاق
• پاپ: اعتماد به نفس بالا، سختکوش، عاشق سفر و گردش، آرام، مهربان و غیرخلاق
• رپ: اعتماد به نفس بالا و اجتماعی
• دنس: اجتماعی و خلاق
• راک و هوی متال: اعتماد به نفس پایین، درونگرا، آرام، مهربان، خلاق و دوری از کار زیاد
عادت های مربوط به غذا خوردن

حتما این جمله ی معروف را شنیده اید که «شما همان چیزی هستید که می خورید»، اما علم بیان می کند این مسأله در مورد نحوه غذا خوردن ما هم صدق می کند و روانشناسان معتقدند رفتارهایی که مربوط به غذا خوردن ما می شوند می توانند نکات زیادی را درباره ی شخصیت ما آشکار کنند.
کسانی که به آرامی غذا می خورند معمولا افرادی هستند که تمایل دارند تحت کنترل باشند و سعی می کنند قدر زندگی را بدانند اما کسانی که به سرعت غذا می خورند جاه طلب و ناشکیبا هستند.

کسانی که در غذا خوردن اهل ماجراجویی هستند، افرادی به دنبال هیجان و ریسک پذیر هستند اما کسانی که به غذاها ناخنک می زنند احتمالا افراد مضطرب و روان رنجوری هستند.

کسانی که غذاهای مختلف را در بشقاب شان جدا می کنند، در زندگی روزمره خود بسیار محتاط و جزئی نگر هستند.
اولویت های تعطیلات

اولویت های تعطیلات شما نیز چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما برملا خواهد کرد. این که محیط های بزرگ و باز مانند دریا یا محیط های بسته مانند جنگل را برای تعطیلات ترجیح بدهید می تواند مشخص کننده درونگرا یا برونگرا بودن شما باشد. بر اساس مطالعات انجام گرفته، افراد درونگرا تمایل بیشتری برای رفتن به جنگل در دوران تعطیلات دارند. افراد برونگرا نیز علاقه بیشتری به محیط های بزرگ و باز مانند ساحل دارند تا امکان تعامل بیشتری با اطرافیانشان داشته باشند.
عادت های هنگام خرید

اگر می خواهید کسی را بهتر بشناسید با او به یک فروشگاه بروید. آزمایشات زیادی نشان می دهد خریداران دو دسته هستند.

یک دسته کسانی هستند که قبل از خرید کردن، تک تک اجناس فروشگاه را به دقت بررسی می کنند و دسته ی دوم کسانی هستند که به سرعت انتخاب و خرید می کنند.

افراد دسته اول در تست تفکر شناختی نمرات بالاتری کسب کردند، مسأله ای که نشان می دهد این افراد جزئی نگر هستند و تا پایان عمر مشغول تحلیل اطلاعات خواهند بود. اما افراد دسته دوم رابطه خوبی با جزئیات ندارند و اطلاعات کلی را بیشتر ترجیح می دهند.
نحوه ی رفتار با پیش خدمت یا متصدی پذیرش

این روزها نحوه ی برخورد فرد با کارمندان بخش خدمات، تاکتیک رایج مصاحبه های شغلی شده است. مصاحبه گرها با دیدن نحوه ی برخورد شما با کارکنان خدمات در زمان ورود و خروج تان از ساختمان، کلیت رفتار شما با دیگران را در می یابند.

اکثر مردم تنها با افراد مهم مانند مدیران یا مصاحبه گرها رفتار مودبانه ای نشان می دهند و با دیگر کارمندان برخورد شایسته ای ندارند. سالن غذاخوری شرکت نیز بخش دیگری است که می تواند نوع رفتار فرد با دیگران را به بوته ی محک بگذارد.
سبک سلفی گرفتن

سبک شما در سلفی گرفتن می تواند نشان دهنده میزان پذیرا بودن شما در مقابل تجربیات جدید را نشان دهد. در مطالعه ای که در دانشگاه سنگاپور انجام گرفته، محققان از ۱۲۳ شخصی که به طور روزمره سلفی می گرفتند خواستند که عکس هایشان را با این محققان به اشتراک گذاشته و به یک تست شخصیت شناسی کامل جواب دهند. محققان دریافتند کسانی که هنگام سلفی گرفتن لب های خود را غنچه و گرد می کنند شخصیت عاطفی ناپایداری دارند.

برخی از افراد نیز سعی می کردند مکان سلفی گرفتن خود را مخفی نگه دارند که این موضوع نشان دهنده شخصیت محتاط این افراد و تلاش برای حفظ حریم خصوصی بود که نشان می داد این افراد اهمیت زیادی به امنیت خود می دهند. همچنین مطالعات نشان داد افرادی که شخصیت خوش مشرب و بشاشی داشتند معمولا دوربین را پایین می گرفتند. علاوه بر این کسانی که موقعیت ها و تجارب جدید را با روی باز می پذیرفتند معمولاً در عکس هایشان لبخند به لب داشتند و یا آشکارا می خندیدند.
نحوه حمل کیف

ما زمان زیادی از روز را در حال حمل کیف خود هستیم و کارشناسان زبان بدن معتقدند انتخاب ناآگاهانه ما درمورد نحوه حمل کیف خود نکاتی را درباره ی شخصیت ما آشکار می کند.

آویزان کردن دسته کیف از مفصل آرنج نشان می دهد شخص به توجه زیادی نیاز دارد و تأکید زیادی بر موقعیت اجتماعی دارد.

استفاده از کیف های کمری که در جلوی بدن قرار می گیرند به معنی آن است که اولویت های این شخص محفاظت و در دسترس بودن است.

انداختن کیف در پشت خود نشان دهنده شخصیتی خونسرد، آرام و خوددار است. کسانی که از کوله پشتی استفاده می کنند، افراد مستقل تری هستند و خواهان مراقبت از خود و اطرافیان شان هستند. کسانی که کیف شان را در دست هایشان حمل می کنند شخصیتی قاطع، منظم و کارآمد دارند.
سبک ایمیل زدن

عادت


توماس کامورو پریمیوزیک ادعا می کند که می توان افراد برونگرا را از سبک ایمیل زدنشان تشخیص داد زیرا این افراد در پیام های ایمیلی خود معمولاً در مورد مسایل مربوط به خوشگذرانی و تفریح مانند موسیقی و مهمانی صحبت می کنند. همچنین به باور وی افراد خودشیفته در ایمیل های خود از کلمات منفی مانند «افسرده» و «خشمگین» بیشتر استفاده می کنند. همچنین این افراد در ایمیل هایشان بسیار در مورد خود صحبت کرده و از کلماتی مانند «من» و «مال من» بیشتر استفاده می کنند.
تعداد دفعات چک کردن موبایل

هیچ چیز بدتر از این نیست که حین مکالمه، موبایل تان را درآورده و چک کنید. این کار، بی احترامی، بی توجهی و بی ارادگی شما را نشان می دهد، مگر اینکه خیلی ضروری باشد. طبق تحقیق دانشگاه الون (واقع در کارولینای شمالی آمریکا) چک کردن موبایل حین مکالمه، باعث کم شدن کمیت و کیفیت ارتباطات رو در رو می شود.

برچسب ها:
عادتشخصیت
نظر بینندگان
!
!
!