شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
هشدار وقوع سیلاب و بارش تگرگ در برخی استان‌ها
۱۷:۰۰ | ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
ایرانسل 2

هشدار وقوع سیلاب و بارش تگرگ در برخی استان‌ها

پرشین خودرو: امروز و فردا به سبب رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، در ارتفاعات البرز در شرق تهران، شمال سمنان، شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی رگبار و رعد و برق، بالا آمدن موقت آب رودخانه‌ها و ‌‌احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازفارس، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، با گذر امواج تراز میانی جو، امروز و به ویژه فردا در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال‌غرب، شمال شرق، سواحل خزر، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز غربی و مرکزی، زاگرس مرکزی و ارتفاعات کرمان پیش‌بینی می‌شود.

روز دوشنبه بارش‌ها در شمال‌شرق و شرق کشور به صورت پراکنده و خفیف ادامه دارد‌ و‌ در شمال‌غرب، غرب، سواحل خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز غربی و مرکزی همچنان رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت ادامه دارد.

در سه روز آینده در برخی ساعات وزش باد شدید در بخش‌هایی از شمال‌شرق، شرق و استان‌های خوزستان، ایلام و بوشهر پیش‌بینی می‌شود که در برخی از این مناطق پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

امروز و فردا در بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های تهران، سمنان، البرز، قزوین، قم و شرق اصفهان وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

فردا شرق عمان و با شدت کمتر شرق خلیج فارس و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خلیج فارس و دریای عمان مواج است.

بارش باران


روزهای شنبه و یکشنبه به سبب رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، در ارتفاعات البرز در شرق تهران، شمال سمنان، شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی رگبار و رعد و برق، بالا آمدن موقتی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و ‌‌احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

توصیه می‌شود با توجه به پیش‌بینی شرایط جوی فوق، شهروندان از رفتن به مناطق کوهستانی و همچنین توقف و تردد در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها در مناطق ذکر شده خودداری کنند.

آسمان تهران فردا کمی ابری در برخی ساعات افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 32 و 23 درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای 45 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 9 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 18 خردادماه امسال 161.6 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 207.5 میلیمتر بود، بنابراین بارش سال جاری 22.1 درصد کمتر از سال گذشته است، همچنین میانگین بلندمدت کشور در بازه زمانی مذکور 219.4 میلی‌متر بود که بارش سال جاری 26.4 درصد کمتر از سال بلندمدت است؛ بیشترین میزان بارش در هفته 37 متعلق به منطقه آستارا در استان گیلان به میزان 33.3 میلی‌متر بود.

کاربران همچنین می‌توانند توضیحات بیشتری از خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.

نظر بینندگان
!
!
!