پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
واقعیات جالبی از گوشه و کنار دنیا
۰۴:۰۳ | ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
persiakhodro2

واقعیات جالبی از گوشه و کنار دنیا

پرشین خودرو: دانشمندان سالانه تحقیقات مختلفی انجام می‌دهند و در نتیجه حقایق غیرمنتظره‌ای از دنیای شگفت انگیزمان را کشف می‌کنند. مثلا آیا می‌دانستید که هر چه ریش مرد پرپشت‌تر و بلندتر باشد، احتمال بیشتری دارد کچل شود؟

به گزارش پرشین خودرو به نقل از برترین ها، دانشمندان سالانه تحقیقات مختلفی انجام می‌دهند و در نتیجه حقایق غیرمنتظره‌ای از دنیای شگفت انگیزمان را کشف می‌کنند. مثلا آیا می‌دانستید که هر چه ریش مرد پرپشت‌تر و بلندتر باشد، احتمال بیشتری دارد کچل شود؟ در این مطلب با حقایق جدید و جالبی از دنیا آشنا می‌شود.

آکنه سرعت فرآیند پیرشدن را کاهش می‌دهد


محققان بریتانیایی ثابت کردند که سلول‌های افرادی که آکنه دارند یک مکانیزم دفاعی داخلی در برابر پیری دارد. در نتیجه کسانی که آکنه دارند وقتی پیر می‌شوند جوان‌تر از بقیه به نظر می‌رسند.
 
 


گریه کردن با لهجه


وقتی نوزاد گریه می‌کند، لحنی شبیه به صدای مادرش را تقلید می‌کنند. نوزاد در رحم صدای مادر را می‌شنود. دانشمندان براساس آنالیز گریه ۶۰ نوزاد در خانواده‌های فرانسوی و آلمانی زبان به این نتیجه رسیدند.
 
 


هیکل ساعت شنی نشان دهنده هوش بالاست

دنیا


تحقیق روی بیش از ۱۶۰۰۰ زن نشان می‌دهد که زنانی که هیکل ساعت شنی دارند هوش بالاتری نسبت به بقیه دارند. چون این زنان چربی امگا ۳ بیشتری تولید می‌کنند که مغز را تقویت و از پیری زودرس جلوگیری می‌کند.
 
 


ریش تهدیدی برای کچل شدن است

تحقیقات نشان می‌دهد که که هرچه ریش مرد پرپشت‌تر و بلندتر باشد، احتمال بیشتری دارد کچل شوند. دلیل اصلی کچل شدن مردان این است که نبود مو روی پوست سر، گرمای ایجاد شده از ریش گذاشتن را جبران می‌کند. بنابراین بدن می‌تواند تعادل گرمایی مطلوب را فراهم کند.

 

 
سوسک‌ها هم می‌تواند نیش بزنند
 
در بیشتر موارد، وقتی سوسک‌ها غذا داشته باشند انسان را نمی‌گزند. اما به هرحال ممکن است این کار را بکنند که باعث سوزش و ورم شود.
 
 


گربه‌ها سیستم مسیریابی خودشان را دارند


تحقیقات نشان می‌دهد که سلول‌های مغز گربه‌ها نسبت به میدان مغناطیسی زمین بسیار حساس است. آن‌ها مثل مثل قطب نمای داخلی به گربه‌ها اطلاعات می‌دهند. به همین دلیل گربه‌ها هرجا باشند به راحتی می‌توانند راه خانه را پیدا کنند.
 
 


ترکیب شیر مادر می‌تواند تغییر کند


وقتی کودک بیمار است، ترکیب شیر مادر عوض می‌شود. محققان فکر می‌کنند که وقتی کودک بیمار می‌شود، بزاق آن‌ها سیگنال‌هایی درباره بیماری به بدن مادر می‌فرستد. در نتیجه بدن مادر شیر بیشتری با پادتن‌های خاص تولید می‌کند.
 
 


برچسب «فاقد کلسترول» فقط برای تبلیغات است

برچسب «فاقد کلسترول» که روی بسته بندی روغن‌های گیاهی می‌بینید، فقط برای جذب مشتری و تبلیغات است. فقط روغن‌های حیوانی کلسترول دارند.

 
 


مردان هم سندروم پیش از قاعدگی را تجربه می‌کنند

مردان سندرومی دارند که با کاهش تستوسترون در خون ارتباط دارد. زودرنجی، افسردگی و کج خلقی، نتیجه کمبود این هورمون در بدن مردان است.

 
 


برف هندوانه‌ای در طبیعت وجود دارد

دنیا

در مناطق خاصی مثل کوه‌های سیرا نوادا (Sierra Nevada) در کالیفرنیا برف هندوانه‌ای وجود دارد. این برف صورتی رنگ است و طعم و بوی هندوانه واقعی دارد. این پدیده به دلیل جلبک دریایی است که حاوی رنگدانه قرمزی به نام آستاکسانتین است.

 
 


تنها ۲۲ درصد افراد می‌توانند گوششان را تکان دهند


افراد کمی می‌توانند گوششان را تکان دهند. برخی افراد با بالا بردن ابروهایشان می‌توانند این کار را کنند. به طور دقیق‌تر، تنها ۲۲ درصد جمعیت جهان می‌توانند هر گوششان را جداگانه و ۱۸ درصد می‌توانند همزمان حرکت دهند.
 
 


کسانی که زیاد غر می‌زنند بیشتر عمر می‌کنند

تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که همیشه غر می‌زنند و از زندگیشان خوشحال نیستند، به طور کلی بیشتر از بقیه عمر می‌کنند. چون با این کار استرسشان را کم می‌کنند. بنابراین دفعه بعدی که دیدید کسی اشک می‌ریزد و از اینکه چقدر بدبخت است شکایت می‌کند بدانید بیشتر از شما عمر می‌کند.

 
 


رنگ کلم قرمز بسته به مایعی که در آن پخته می‌شود، تغییر می‌کند

رنگ کلم قرمز هنگام پخت تغییر می‌کند. چون آب می‌تواند PH‌های مختلف داشته باشد. مثلادر آب اسیدی صورتی می‌ماند. در آب خنثی بنفش و در آب قلیایی زمردی می‌شود.

 
 


قلب عشاق با هم می‌زند


وقتی دو نفر عاشق هم باشند، قلبشان با ریتم یکسانی می‌زند. تحقیقات نشان می‌دهد که زنان به طور ناخودآگاه سعی می‌کنند ضربان قلب و ریتم نفس کشیدنشان را با همسرشان هماهنگ کنند.
 

برچسب ها:
دنیا
نظر بینندگان
!
!
!