جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۸ | ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
موتورهای «فراری» بهترین‌ پیشرانه های سال شد
۱۱:۴۸ | ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
اجاره خودرو
/اختصاصی/

موتورهای «فراری» بهترین‌ پیشرانه های سال شد

پرشین خودرو: کمپانی خودروسازی فراری توانست در انتخاب بهترین پیشرانه‌های از دید کارشناسان بین المللی، دو نماینده اصلی در رده‌های اصلی جدول داشته باشد.

به گزارش پرشین خودرو، این جوایز و برترین موتورهای سال از سوی مجله بین المللی فن‌آوری ونیرومحرکه تعیین می‌شود که امسال شرکت خودروسازی فراری باز هم توانست به خاطر تولید موتور 3.9 لیتری هشت سیلندر V شکل با قدرت 711 اسب بخاری و گشتاور 770 نیوتن متری، موفق به دریافت مقام نخست بهترین موتور سال از سوی این مجله شود. دلیل انتخاب این پیشرانه به عنوان برترین موتور هشت سیلندر را می‌توان توربوشارژردار شدن آن دانست، زیرا تا پیش از این شرکت خودروسازی فراری اکثرا از موتورهای تنفس طبیعی استفاده می‌کرد، ولی در این سری از توربوشارژر بر روی موتور 3.9 لیتری هشت سیلندر خود استفاده کرده که با نشان دادن عملکردی فوق العاده و بدون کوچک‌ترین تاخیر در عملکرد توربوشارژرها، باعث انتخاب شدنش به عنوان برترین موتور سال شده است.

 به جز این پیشرانه 3.9 لیتری، موتوری دیگر هم از سوی فراری ساخته شده که بر روی فراری 812 سوپرفرست نصب می‌شود و دارای حجم 6.5 لیتری در قالب بلوکه 12 سیلندر است. هرچند ناگفته نماند که پیشرانه 3.9 لیتری فراری در سال 2016 میلادی هم توانست بر روی اتومبیل "فراری 488 GTB" به عنون پیشرانه سال انتخاب شود، ولی امسال به بهانه استفاده از این پیشرانه بر روی "فراری 488 پیستا" و همچنین استخراج قدرت و گشتاور بیشتر از آن، بار دیگر در لیست بهترین موتورهای سال قرار گیرد و شایسته این مقام نیز خوهد بود.

 از بین 68 کارشناس و رای دهنده برای انتخاب بهترین پیشرانه سال، موتور 3.9 لیتری فراری توانست 486 امتیاز کسب کرده و به عنوان بهترین موتور سال شناخته شود، این درحالیست که جایگاه دوم با اختلاف بسیار زیاد و امتیاز 198 به پیشرانه 3 لیتری توربوشارژر پورشه رسیده است و همانطور که در بخش قبل گفتیم، پیشرانه 6.5 لیتری فراری 812 سوپرفست هم با دریافت 158 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفته است تا شاهد 2 نماینده از کمپانی خودروسازی فراری در 3 رده برتر لیست باشیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!