سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
 دلفین‌های دربند شادترند
۰۰:۵۹ | ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
ایرانسل 2

دلفین‌های دربند شادترند

پرشین خودرو: تحقیقات دانشمندان نشان داد که دلفین‌های دربند، به دلیل این که می‌توانند با انسان‌ها ارتباط برقرار کنند، بسیار شادتر از سایر دلفین‌ها هستند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایسنا، دانشمندان برای نخستین بار میزان شادی دلفین‌های دربند را اندازه‌گیری کردند. هدف دانشمندان این بود که متوجه شوند که زندگی دربند از دید حیوانات چگونه است. نتایج تحقیقات آنها نشان داد که دلفین‌های دربند، به دلیل اینکه می‌توانند با انسان‌ها ارتباط برقرار کنند، بسیار شادتر از سایر دلفین‌ها هستند.

این مطالعه توسط دکتر کلگ رهبری شد. دکتر کلگ تلاش کرد تا احساسات دلفین را با نگاه کردن به موقعیت آنها درک کند. کلگ گفت: «ما می‌خواستیم بدانیم که آنها چه فعالیتی را بیش از همه در هنگام دربند بودن می‌پسندند».

دکتر کلگ سه فعالیت اعم از بازی مربی‌ها با دلفین‌ها، اضافه کردن اسباب بازی به استخر و سپس ترک دلفین‌ها برای بازی کردن با یکدیگر را مورد بررسی قرار داد.

دلفین


دکتر کلگ گفت: «ما به یک نتیجه واقعا جالب رسیدیم و آن هم این بود که تمام دلفین‌ها ارتباط با انسان را دوست دارند».

محققان این را از حرکت دلفین‌ها که «spy hopping» نامیده می‌شود، تشخیص دادند. در این حرکت دلفین‌ها به هر سمتی که مربی‌شان می‌رود، نگاه می‌کنند.

کلگ افزود: «من معتقدم دلفین‌های رام نشده شاد هستند اما دلفین‌های دربند بسیار شادتر هستند».

با این حال دکتر سوزان شولتز از دانشگاه منچستر ، که رفتار اجتماعی پستانداران دریایی وحشی را مورد مطالعه قرار داده است، معتقد است نمی‌توان گفت که یک دلفین دربند قطعا از یک دلفین رام نشده شادتر است. تعامل دلفین‌ها با انسان‌ها به این معنی نیست که آنها این شیوه زندگی را انتخاب کرده‌اند.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!