چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
درآمد رانندگان تاکسی چقدر است؟
۰۵:۰۱ | ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
persiakhodro2

درآمد رانندگان تاکسی چقدر است؟

پرشین خودرو: معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: در صورتی که تمام شرایط محیا باشد و مسافر و هوا خوب باشد رانندگان تاکسی روازنه ۲۱۰ هزار تومان درآمد دارند اما در غیر این صورت این رقم در روز به ۱۵۰ هزار تومان می‌رسد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، رضا قاضی در خصوص اجرای مصوبه تعیین نرخ کرایه‌های انواع تاکسی 97 اظهار کرد: این مصوبه پس از تایید فرمانداری تهران و ابلاغ توسط شهرداری تهران از 12 خرداد در شهر تهران اجرا شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه تعیین نرخ کرایه‌های انواع تاکسی در سال جاری ،کرایه‌ها به طور متوسط 12/5 درصد افزایش یافته است ضمن اینکه در خصوص تاکسی‌های گردشی نیز بر اساس مسافت طی شده طبق تاکسیمتر عمل می‌شود.

قاضی ادامه داد: رانندگات تاکسی اعم از تاکسی‌های گردشی و خطی موظفند بر اساس نرخ تعیین شده و نصب شده بر روی تاکسی‌ها اقدام به دریافت کرایه از مسافران کنند و در غیر این صورت بر اساس قانون با آنها برخورد می‌شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان تاکسیرانی شهر تهران اضافه کرد: مسافران در صورتی که رانندگان تاکسی از آنها کرایه بیش از حد تعیین شده طلب می‌کنند می‌توانند موارد را از طریق تماس با شماره 1888 و یا از طریق واحدهای گشت گزارش دهند.

وی تصریح کرد: از 12 خرداد و همزمان با اجرای مصوبه شورای شهر تهران در خصوص کرایه‌های تاکسی سال 97 ، تابلوهای ایستگاه‌های تاکسی نیز تغییر کرده و نرخ سال 97 بر روی آنها نصب شده است.

قاضی بیان کرد: نرخ‌ کرایه‌های تاکسی در سایت سازمان تاکسیرانی قرار داده شده است ضمن اینکه در حال حاضر نیز 15 هزار تاکسی به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز شده‌اند.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان تاکسیرانی شهر تهران با تاکید مجدد بر اینکه نرخ کرایه‌های تاکسی در سال 97 بر اساس مصوبه شورای شهر تهران است،گفت: شاید در برخی از مسیرها به دلیل تغییرات ترافیکی و افزایش مسیر حرکت تاکسی‌ها،نرخ کرایه به 15 درصد برسد.

وی افزود: نرخ کرایه‌ها تاکسی به عوامل مختلفی از جمله مسیر و مسافت حرکت،زمان حرکت بستگی دارد ضمن اینکه اگر رانندگان تاکسی در روز 250 کیلومتر در روز تردد داشته باشند 203 هزار تومان درآمد خواهند داشت که این موضوع در شرایطی محقق می‌شود که مسافر هم باشد و در غیر این صورت این رقم به 150 هزار تومان می‌رسد.

قاضی گفت: از 203 هزار تومان اشاره شده روزانه 12 هزار تومان هزینه بیمه راننده،22 هزار تومان بابت سوخت،10 هزار تومان بابت قطعات یدکی و 5 هزار تومان هزینه بیمه ماشین می‌شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر نصب برچسب‌های جدید در تاکسی‌ها آغاز شده است و تا پایان هفته به پایان خواهد رسید.

نظر بینندگان
!
!
!