سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تحریم‌های آمریکا روی راه آهن تاثیرگذار نیست
۱۱:۰۳ | ۱۳۹۷/۰۳/۳۱
ایرانسل2
قائم مقام شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران:

تحریم‌های آمریکا روی راه آهن تاثیرگذار نیست

پرشین خودرو: قائم مقام شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: تحریم‌های آمریکا تاثیر چندانی روی فعالیت‌های این شرکت و حمل و نقل ریلی کشور نخواهد داشت.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از صدا وسیما، حسین عاشوری در مصاحبه اختصاصی  افزود: تحریم‌ها در حوزه ریلی در سال‌های گذشته تجربه خوبی برای کشور بود و راه‌های مقابله با این تحریم‌ها را آموخته ایم.


وی افزود: این تحریم‌ها در دو بخش می‌تواند به شبکه حمل و نقل ریلی آسیب برساند که یکی حمل و نقل بار ترانزیتی است و دیگری دستیابی به محصولات و قطعات.

عاشوری گفت: یکی از نگرانی‌های صاحبان بار و کالای ترانزیت در استفاده از خطوط ایران در زمان تحریم‌های سابق، نگرانی بابت بیمه کالای خود بود که به کمک بیمه‌های داخلی مشکل بیمه‌های بین المللی را حل کرده بودیم که در صورت بازگشت تحریم‌ها باز هم می‌توانیم از این الگو استفاده کنیم ضمن اینکه، چون عمده حمل و نقل بین المللی ریلی ما با کشور‌های همسایه، آسیای میانه و کشور‌های چین و روسیه است و با کشور‌های اروپایی و دور دست نیست، این امر ریسک چندانی برای ما ندارد بنابراین  تحریم‌های آمریکا روی راه آهن تاثیرگذار نیست.

تحریم راه آهن

 


قائم مقام راه آهن افزود: در بخش فنی زیربنایی و تامین ناوگان نیز، در بیست سال اخیر اقدامات خوب و موثری در تولید داخل کردن محصولات و کالا‌ها کرده ایم که بخشی از این فعالیت‌ها در نمایشگاه بین المللی صنعت حمل و نقل ریلی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است و خوشبختانه در بخش فنی زیربنایی هیچ نگرانی نداریم چراکه تنها کالایی که تامین آن به خارج بستگی داشت بخش ریل بود که با تلاش شرکت ذوب آهن اولین محموله ریل‌های تولید داخل نیز در چند وقت قبل تامین شد.

عاشوری گفت: در بخش واگن‌های باری، ۹۰ درصد واگن‌ها در داخل تولید می‌شود و در بخش مسافری ۶۰ و در بخش کشنده و لکوموتیو ۵۰ درصد آن در داخل تولید می‌شود که این بخش، کار ما را قدری سخت‌تر می‌کند و برای تامین آن باید از واسطه‌های غیر اصلی استفاده کنیم که خوشبختانه تجربه آن را در گذشته داریم.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!