شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تشدید برخورد با موتورسیکلت‌ها در تونل توحید
۱۸:۵۲ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۱
ایرانسل2

تشدید برخورد با موتورسیکلت‌ها در تونل توحید

پرشین خودرو: سرهنگ جبارزاده از افزایش دو برابری اعمال قانون برای موتور سیکلت‌ های متخلف از ابتدای سال ۹۷ تاکنون خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، سرهنگ مسعود جبارزاده در مقایسه ثبت تخلف موتورسیکلت‌ها در سال ۹۷ نسبت به سال گذشته گفت: با توجه به اینکه در سال گذشته آمار فوتی ناشی از تصادف عابرین پیاده و موتورسیکلت‌ها بالا بوده است، در سال ۹۷ نگاه ویژه‌ای به این بخش داشتیم، بنابراین اعمال قانون برای موتورسیکلت‌های متخلف بیشتر از سال ۹۶ صورت گرفته که نشان می‌دهد پلیس آنها را بیشتر رصد کرده است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: البته تعداد موتورسیکلت‌ها هم نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، ضمن اینکه افزایش اعمال قانون با وجود نگاه ویژه پلیس به این حوزه در جهت کاهش آمار تصادفات از ابتدای سال ۹۷ دو برابر شده است.

وی در پاسخ به اینکه تخلف موتورسیکلت‌ها چطور ثبت می‌شود تصریح کرد: بی‌تردید در سال ۹۷ پلیس به طور کامل نحوه تردد و تخلف موتورسیکلت‌ها را رصد کرده که همین افزایش دو برابری اعمال قانون گویای این مهم است، ضمن اینکه موتورسیکلت‌ها می‌توانند خلافی خود را از پلیس+۱۰ یا سایت راهور دریافت کنند.

سرهنگ جبارزاده با اشاره به نوع مجازاتی که برای موتورسیکلت‌هایی که پلاک خود را مخدوش می‌کنند در نظر گرفته شده است تاکید کرد: مخدوش کردن پلاک جرم دستکاری در پلاک محسوب شده و در ماده ۷۲۰ قانون نیز به صراحت اعلام کرده است در صورتی که چه خودرو چه موتورسیکلت به این امر مبادرت ورزند به دستگاه قضایی معرفی شده که بنابر صلاحدید قاضی یا مجازات ۶ ماه حبس یا جریمه نقدی برای متخلف تعیین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال در جهت کاهش آمار تصادف موتورسیکلت‌ها در تهران، بر ممنوعیت تردد آنها در تونل توحید که هم تهویه مناسبی نداشته و هم از ایمنی لازم برای تردد موتورسیکلت‌ها برخوردار نیست، تاکید کردیم.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، در مورد نحوه اعمال قانون برای موتورسیکلت‌هایی که دارای نقص فنی هستند یادآورشد: اگر موتورسیکلتی دارای نقص فنی باشد به محض اینکه پلیس آن را مشاهده کند برابر با قانون از ادامه حرکت موتورسیکلت ممانعت به عمل آورده و آن را به تعمیرگاه اعزام می‌کند.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!