دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
موبایل ۳۰ تا ۴۰ درصد گران شد
۱۸:۲۰ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
ایرانسل2

موبایل ۳۰ تا ۴۰ درصد گران شد

پرشین خودرو: رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی گفت: به دلیل تخصیص نیافتن ارز دولتی به واردکنندگان قیمت موبایل ۳۰ تا ۴۰ درصد گران شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه، مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی در رابطه با گران شدن تلفن همراه اظهار کرد: بازار گوشی موبایل به دلیل عدم تخصیص ارز دولتی به این صنف و مشکلات واردات، دچار وضعیت وخیمی است و طی ۲۰ روز گذشته شاهد افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت انواع گوشی در این بازار هستیم.

وی علت مشکلات موجود را  خودداری واردکنندگان از واردات گوشی به صورت رسمی دانست و گفت: بازرگانان موبایل، کارت بازرگانی را کنار گذاشته و به صورت شخصی از طریق گذرنامه به صورت مسافری، گوشی وارد می‌کنند.

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی با بیان اینکه  این ترفند جدید که از سوی بازرگانان موبایل انجام می‌شود، عنوان کرد: هم اکنون به دلایلی که مشخص نیست، سیستم گمرک باز است و هر مسافر با یک گذرنامه می‌تواند تا ۵ هزار گوشی را به صورت مسافری وارد کشور کند. به همین دلیل بازرگانان با پرداخت عوارض گوشی مسافری، نسبت به واردات گوشی اقدام می‌کنند و دست از واردات رسمی تجاری کشیده اند.

 

موبایل

 

محبی  با بیان اینکه تنها در صورتی که ارز ۴۲۰۰ تومانی به این صنف اختصاص داده شود، امکان بازگشت قیمت وجود دارد، خاطرنشان کرد: این موضوع باید از سوی بانک مرکزی و وزارت صنعت پیگیری شود که هم اکنون نیز شنیده می‌شود، برای این صنف دلار ۶۵۰۰ تومانی درنظر گرفته شده است. چنانچه این اتفاق بیافتد، نمی‌توان امیدوار بود که قیمت گوشی به قیمت اولیه خود بازگردد.

وی با بیان اینکه گفته شده که ظرف دو هفته آینده، تکلیف این موضوع مشخص می‌شود، تاکید کرد: در صورتی که دلار ۴۲۰۰ تومانی به این صنف تعلق بگیرد، وضعیت آشفته این بازار تا حدی آرام خواهد شد.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!