دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۹:۱۸ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
رفع اتهام احتکار خودرو از «ایران خودرو»
۱۹:۱۸ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
اجاره خودرو
رئیس سازمان بازرسی كل كشور در بازدید از ایران خودرو مطرح کرد:

رفع اتهام احتکار خودرو از «ایران خودرو»

پرشین خودرو: قاضی سراج در بازدید از خطوط تولید ایران خودرو اعلام كرد: موضوع احتكار برای ایران خودرو نبوده و برای سایر تولید کنندگان نیز بررسی هایی انجام شده كه به زودی نتایج آن را اعلام می كنیم.

به گزارش پرشین خودرو، رئیس سازمان بازرسی كل كشور در حاشیه بازدید از خطوط تولید ایران خودرو گفت: از زمان التهاب بازار در دو بخش خودروهای داخلی و خارجی، سازمان بازرسی حضور مستمر داشت و با ارتباط مستقیم با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو درباره قیمت های حاشیه بازار تصمیماتی اتخاذ شد.

قاضی سراج با تاكید بر این كه سودهای حاشیه بازار به جیب دلال می رود و نه خودروساز گفت: در این میان خودرو سازان با افزایش ظرفیت تولید برخی از محصولات ، برنامه های فروش را اجرا كرده اند. باید دست دلالان و سودجویان را از بازار كوتاه كنیم.

وی افزود: ما در بخش های مختلف وارد شدیم تا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری از تولید داخل حمایت كنیم تا تولید داخل افزایش یابد و كارگران فعال باشند. وی افزود: در روزهای اخیر قیمت بازار كاهش قابل توجهی داشته اما این موضوع كافی نیست.

قاضی سراج با بیان این كه خودرو وسیله امرار معاش به حساب می آید گفت: كارگران جوان ایران خودرو هم گفتند كه در سه شیفت كار می كنند، از سویی دیگر سایت فروش ایران خودرو باز بوده و برنامه فروش اجرا می شود و این روند ادامه دارد.

وی افزود: با ایران خودرو توافق كردیم كه خودروها را به دست مصرف كننده واقعی برسانند و عملكرد نمایندگی ها را هم كنترل كنند تا خودرو به دست عوامل برهم زننده تعادل بازار نرسد.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور تاكید كرد: حمایت از تولید داخل طبق فرمایشات مقام معظم رهبری برعهده همه است و اگر مشكلاتی هم وجود داشته باشد آمادگی داریم كه به خودروسازان كمك كنیم تا شرایط هر روز بهتر شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این بازدید با بیان این كه تعداد تولید در سه ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته گفت: با همكاری كارگران خطوط تولید ظرفیت خودروهای پرطرفدار بازار را افزایش داده ایم.

مهندس هاشم یكه زارع افزود: ساز و كاری را در برنامه های فروش به كار گرفته ایم تا خودرو به دست مشتری واقعی برسد. وی ممنوعیت صلح خودروهای ثبت نامی و ثبت نام هر كد ملی یك دستگاه خودرو را از جمله این سازو كارها برای حذف بازار سیاه دانست.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو نیز از اجرای برنامه فروش براساس نیاز بازار خبر داد و گفت:در عید فطر برنامه فروش خودروهای پرفروش را اعلام كردیم و در اختیار بازار قرار داده ایم. همچنین برای جلوگیری از مراجعه مردم به بازار سیاه تمهیدات لازم را به كار گرفته ایم.

وی نظارت بر عملكرد نمایندگی های ایران خودرو را از دیگر برنامه های فروش خواند و گفت: از طریق سایت اینترنتی محصولات را به فروش می رسانیم و برخی از مشتریان كه دسترسی به سایت ندارند به نمایندگی مراجعه می كنند و نمایندگی موظف است طبق ظرفیت اقدام به ثبت نام كنند. وی تاكید كرد: نمایندگی حق دریافت وجه اضافه از مشتری را ندارد. خان كرمی گفت: قیمت محصولات مطابق با مصوبه های شورای رقابت است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!