شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
پراید، ایرانی محبوب در سوریه
۱۵:۳۹ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
ایرانسل2
وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه در بازدید از سایپا اعلام کرد:

پراید، ایرانی محبوب در سوریه

پرشین خودرو: وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه به همراه سفیر این كشور در بازدید از شركت سایپا اعلام كرد: پراید به عنوان محبوب ترین خودروی اقتصادی ایرانی در كشور سوریه بیشترین طرفدار را در بین خریداران سوری دارد.

به گزارش پرشین خودرو، محمد سامر الخلیل وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه به همراه عدنان محمود سفیر این كشور در ایران در جریان بازدید از خطوط تولیدی شركت سایپا و نشست با مدیران ارشد این گروه با اعلام این خبر خاطرنشان كرد: شركت سایپا و صنعت خودروی ایران از توانمندی های بالایی برخوردارند و با مشاهده عظمت كار سایپا به فعالیت این خودروساز نسبت به گذشته امیدوارتر شده ام.
وی با اشاره به اینكه دیدگاهم در خصوص صنعت خودروی ایران و شركت سایپا بسیار مثبت تر از گذشته شده و از این منظر به مدیران گروه سایپا تبریك می گویم، اظهار امیدواری كرد كه كشور سوریه بتواند از توانمندی های گروه خودروسازی سایپا به نحو شایسته ای بهره برداری كند.
وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه همچنین گفت: در بین خودروهای موجود در سوریه، خودروهای ایرانی رقابتی ترین خودروها و از میان خودروهای ایرانی، محصول سایپا نیز مطلوب ترین محصول بوده و اشتیاق مصرف كنندگان سوری برای خرید پراید بیشتر از همه خودروهاست.

 


محمد سامر الخلیل افزود: عوامل زیادی در تعیین خط مشی های صنعت خودرو در سوریه نقش دارند كه در حال جمع بندی در این خصوص برای تعیین سیاست های كلان این صنعت در سوریه هستیم.
وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه در خصوص واردات خودرو به كشور سوریه تصریح كرد: واردات خودروهای سواری چندسالی است كه در سوریه ممنوع شده است كه پس از تشكیل جلسات و تصمیم گیری در كمیسیون های مربوطه در این خصوص، تصویب شد كه عوارض واردات خودرو به سوریه از 5 درصد به 30 درصد افزایش یابد كه در این راستا و برابر پیگیری های مستمر مدیران گروه سایپا و شركت سایپاسوریه، طی جلساتی با حضور نخست وزیر و وزارت خانه های ذی ربط در سوریه به این نتیجه رسیدیم تا روابط تجاری خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهیم.
وی در خصوص درخواست مدیرعامل شركت سایپاسوریه جهت ایجاد زمینه برای فروش اقساطی محصولات سایپا در سوریه گفت: با بانك مركزی و برخی از بانك های خصوصی و دولتی سوریه هماهنگی های لازم صورت خواهد گرفت و راهكارهای عملی در این زمینه مشخص خواهد شد.
محمد سامر الخلیل با اشاره به نیاز شدید دولت سوریه به محصولات خودرویی افزود: تمام سازمان ها و وزارت خانه های سوریه از سال 2011 هیچ خرید خودرویی نداشتند كه از این لحاظ در شرایط نامناسبی قرار داریم ویكی از راهكارها برای حل این معضل و رونق دادن به فعالیت های شركت های تولیدی در سوریه ، اولویت دادن به خرید خودروهای مونتاژ شده در سوریه است و تعداد مورد نیاز این بخش خیلی بیشتر از حد تصور است و در صورت تثبیت بازار خودرو، تیراژ مورد نیاز مشخص خواهد شد.
وی دوره حاضر را یكی از بهترین فرصت های پیش رو برای شركت های ایرانی در سوریه دانست تا بتوانند نقش خوبی در بازسازی سوریه پس از جنگ داشته باشند و در این بین صنایع خودروسازی به طور ویژه جایگاهی مهم در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و شخصی سوریه عهده دار می باشند.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!