شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۴۶ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۴
قطار برقی تهران – مشهد 2 ماه آینده راه‌اندازی می‌شود
۱۲:۴۶ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۴

قطار برقی تهران – مشهد 2 ماه آینده راه‌اندازی می‌شود

پرشین خودرو: قائم مقام شرکت راه‌آهن از نهایی شدن قطار برقی تهران – مشهد خبر داد و گفت: تا دو ماه آینده این قطار راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازباشگاه، حسین عاشوری قائم مقام شرکت راه‌آهن  با بیان اینکه قطار برقی تهران- مشهد مراحل نهایی را طی می‌کند، گفت: پیش‌بینی می‌شود با نهایی شدن مذاکرات با کشور‌های خارجی ظرف یکی دو ماه آینده این قطار راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه به دلیل آنکه مذاکرات ما در سطح بالا انجام شده و در مراحل نهایی خود قرار دارد، بنابر این برجام تأثیری بر روی آن نخواهد گذاشت.

آغاز ترانزیت بار در مسیر ریلی آستارا/ تأمین مالی پروژه ریلی رشت- آستارا با کشور آذربایجان

قائم‌مقام شرکت راه‌آهن درباره ایستگاه راه‌آهن رشت به آستارا گفت: ایستگاه آستارا چند ماه پیش افتتاح و هم‌اکنون بار از کشور‌های روسیه و آذربایجان وارد کشور می‌شود که بخشی از آنها برای کالا‌های وارداتی و بخشی به عنوان کالا‌های ترانزیتی برای کشور‌های نخجوان و اعراب ارسال می‌شود.

قطار

عاشوری درباره برنامه آینده راه آهن در این مسیر ریلی گفت: با راه‌اندازی هرچه سریع‌تر مسیر ریلی قزوین – رشت می‌توانیم حمل‌ونقل ترکیبی را در این بخش فعال و برای تبادل کالا‌هایی که از خلیج فارس به سمت آستارا و در ادامه به سمت آذربایجان، گرجستان و روسیه می‌روند اقدامات لازم را انجام دهیم.

قائم‌مقام شرکت راه‌آهن در پایان گفت: دولت پروژه ریلی رشت – آستارا را به راه‌آهن واگذار کرده و هم‌اکنون شرکت راه‌آهن برای تأمین مالی این پروژه با کشور آذربایجان وارد مذاکره شده است.

نظر بینندگان
!
!
!