دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۵:۲۸ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۴
خودروسازان كنترل بازار را بدست گرفتند
۱۵:۲۸ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۴
اجاره خودرو
/اختصاصی/بازار آزاد خودرو در شوك؛

خودروسازان كنترل بازار را بدست گرفتند

پرشین خودرو: نرخ خودروهای داخلی در روزهای پایانی خرداد ماه سمت و سوی خود را عوض کرد تا بازار، اولین روز تیرماه را با کاهش قیمت محصولات داخلی آغاز کند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، خودرو سازان داخلی به منظور تنظیم بازار میزان تولیدات خود را افزایش دادند تا توازن در بازار عرضه و تقاضا ایجاد شود.
این درحالی است كه دو شركت خودروسازی بزرگ كشور ، با اجرای روش های متنوع فروش توانستند ، فاصله اختلاف قیمت درب كارخانه با قیمت های حبابی در بازار را كم كنند كه قرار است این روند تا كوتاهی دست واسطه ها در این بازار ادامه داشته باشد.
با وجود این كه تمام خودروهای داخلی براساس مصوبه شورای رقابت و وزارت صنعت ، معدن و تجارت افزایش قیمت داشتند اما این روند حبابی قیمت های بازار با افزایش عرضه خودرو در بازار توسط خودروسازان روند نزولی به خود گرفته است كه این امر به نفع مصرف كنندگان واقعی خواهد بود.

 


براساس گزارش خبرنگار ما، شركت ایران خودرو به عنوان لیدر بازار خودروی كشور توانست با اجرای طرح تنظیم بازار روند افزایشی قیمت محصولات خود را در بازار آزاد كنترل كند تا خودرو به دست مصرف كننده واقعی برسد. به عنوان نمونه قیمت 206 تیپ دو با آغاز اجرای این طرح 700 هزار تومان كاهش، 207 اتوماتیك حدود سه میلیون و 400 هزار تومان، پژو پارس ال ایكس 600 هزار تومان، پژو 206 وی 8، یك میلیون تومان كاهش، پژو 405 حدود 700 هزار تومان كاهش، دنا 700 هزار تومان كاهش، دنا پلاس 400 هزار تومان كاهش سمند ای اف 7 نیز 400 هزار تومان كاهش، هایما اس 7 هم 4 میلیون تومان كاهش قیمت در بازار داشته است.
تحلیل گران بازار پیش بینی می كنند، تداوم اجرای طرح تنظیم بازار و ارائه روش های فروش خودرو توسط این خودرو ساز بر كاهش تقاضای كاذب و به تبع آن كاهش قیمت ها در بازار منجر می شود.
از سوی دیگر بعد از افزایش چشمگیر قیمت خودرو در بازار و نیز به دنبال آن عكس العمل مسئولان دولتی و خودرو سازان داخلی، به نظر می رسد تقاضای بازار برای خودرو به سمت استراحت پیش می رود.

نظر بینندگان
!
!
!