دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
مردم از ترس کاهش ارزش ریال، به هر بازاری وارد می شوند
۱۲:۵۸ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
ایرانسل2
/اختصاصی/ بی تاثیر بودن پیش فروش خودرو در کاهش آشفتگی؛

مردم از ترس کاهش ارزش ریال، به هر بازاری وارد می شوند

پرشین خودرو: متاسفانه جو فعلی بازار خودرو به دلیل کاهش ارزش پول ملی است و این رخداد با پیش فروش کردن تمام خودروهای تولیدی نیز مرتفع نمی شود زیرا مردم از ترس از دست دادن سرمایه خود، پس از خودرو وارد سایر بازارهای می شوند.

امیرحسن کاکایی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت، در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو، با بیان این مطلب گفت: آشفته بازار خودرو هیچ ربطی به خودرو و خودروساز ندارد و این یک اتفاق طبیعی است که امسال با ارز و خودرو خود را نمایان کرده است.

وی ادامه داد: از بهمن ماه سال گذشته به دلیل برخی اتفاقات پیش آمده، ابتدا بازار ارز و پس از آن مسکن و سپس خودرو با مشکل رو به رو شد اما این اتفاق حتی اگر تحریم های امریکا نیز پیش نمی آمد، اتفاق می افتاد.

کاکایی تصریح کرد: دوره تورم مسکن در کشور ما 5 ساله است و این دوره گذشته بود و تورمی ایجاد نشد اما این اتفاق به یکباره از ارز آغاز و حالا به خودرو رسیده است و هیچ ربطی به میزان تولید خودرو و یا واردات خودرو ندارد.

این کارشناس صنعت خودرو با اشاره به این مطلب که یک سرمایه بزرگ در کشور وجود دارد و متاسفانه ساختار صنعتی و بورس ما توان جذب این سرمایه را ندارد بنابراین این نقدینگی به دنبال راهی برای بالا رفتن ارزش خود می گردد و تفاوتی ندارد سکه باشد یا خودرو، مردم از بی ارزش شدن پول خود هراس دارند.
 

کاهش ارزش ریال

 

کاکایی با اشاره به نصف شدن ارزش پول ملی کشور خاطرنشان کرد: وقتی شما یک سرمایه اندک دارید و این میزان در ظرف 3 ماه ارزشش نصف می شود مطمئنا برای حفظ ارزش باقی مانده سعی به خرید برخی اقلام مانند ارز، سکه، خودرو، مسکن و فلزات گران بها می کنید و این همان دلیل آشفتگی این روزهای بازارهای مختلف کشور است.

وی در پایان تاکید کرد: متاسفانه دولت به جای فکر عملی، تصمیم های هیجانی می گیرد و این اتفاق به جامعه نیز سرایت کرده تا جاییکه حتی میوه نیز در حال تبدیل شدن به کالایی است که هر روز قیمتش افزایش یافته و گران می شود یعنی دولت با تصمیم های عجولانه خود کاری کرده است که حتی کالاهای مصرفی نیز دچار چالش و آشفتگی قیمتی شده اند.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!