سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
کاهش عجیب ورود گردشگران خارجی
۱۶:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
ایرانسل2

کاهش عجیب ورود گردشگران خارجی

پرشین خودرو: رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی از ریزش ٥٠ درصدی مسافر ورودی به كشور در تابستان 97 خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه، رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی از ریزش ٥٠ درصدی مسافر ورودی به كشور در تابستان 97 خبر داد.

حرمت‌الله رفیعی، در خصوص اخباری كه به نقل از مدیران آژانس‌ها و راهنمایان گردشگری در خصوص كاهش شدید آمار تورهای ورودی در فصل سفر به ایران منتشر شده است، می‌گوید: «امسال بیش از ٥٠ درصد ریزش تور داشتیم، غالب تورهای ورودی ما كنسل شده‌اند.

 

گردشگران خارجی

 

وی گفت: در شرایطی كه ایران دارد این امر طبیعی است به دلیل اینكه كسی كه می‌خواهد تورهای ورودی را برگزار كند، باید از طریق بانك‌های بین‌المللی هزینه تور را دریافت كند، توریست‌هایی كه به ایران می‌آیند اغلب اروپایی هستند و توریست‌های اروپایی معمولا پول نقد به همراه ندارند و باید از طریق سیستم بانكی كارهای مالی خود را انجام دهند. در زمان تحریم‌ها هم از طریق كشورهای ثانوی پول تور را پرداخت می‌كردند.

او افزود: وضعیت برجام تاثیر مستقیم روی تورهای ورودی ما داشت، سال ٩٦ نسبت به سال ٩٥ تورهای ورودی ریزش داشت، امسال اما با اتفاقاتی كه افتاد به‌شدت ریزش داشتیم. بخشی از دلیل این لغو تورها سیاسی است اما دلیل عمده آن این است كه نمی‌توانند از هیچ مجرای قانونی هزینه تور را پرداخت كنند.»

در پایان رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی می گوید: «برای جلوگیری از خروج ارز از كشور بهتر است خدمات ایرلاین‌های داخلی كه پرواز خارجی دارند را ارتقا دهند تا مسافران با ایرلاین‌های داخلی سفر خارجی داشته باشند، نه اینكه ایرلاین‌های داخلی نرخ پروازشان را بی‌رویه افزایش دهند كه مسافران داخلی ترجیح بدهند با ایرلاین خارجی سفر كنند.»

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!