شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۱ | ۱۳۹۰/۱۲/۰۲
انهدام ۷۰ باند پارکبان تقلبی در تهران!
۱۲:۲۱ | ۱۳۹۰/۱۲/۰۲
اجاره خودرو

انهدام ۷۰ باند پارکبان تقلبی در تهران!

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهور از انهدام 70 باند پارکبان تقلبی در تهران خبر داد و گفت: با نصب دستگاههای پارک حاشیه‌ای هوشمند طبق برنامه‌ریزی 25 تا 30 درصد ترافیک تهران رفع می‌شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار حسین رحیمی اظهار داشت: پس از نصب دستگاههای پارک حاشیه‌ای هوشمند در تهران سیر تحول ترافیک رو به بهبود است. هم اکنون هزار دستگاه در سطح شهر نصب شده که باید تا ایجاد 500 هزار جای پارک پیش رویم.

وی با اشاره به سیر فعالیت پارکبانها در تهران گفت: در گذشته هر پارکبان گوشه ای از خیابان را ملک شخصی خود می دانست وآن را با هر قیمتی برای پارک خودرو به افراد اجاره می داد. پس از برگزاری جلساتی کار ساماندهی پارکبان ها را آغاز کردیم و موفق شدیم 70 باند تقلبی را که با لباس پارکبان گوشه ای از خیابان را محل فعالیت خود کرده و گونی گونی پول از شهروندان می گرفتند شناسایی و منهدم کنیم.

رئیس پلیس راهور تهران ادامه داد: پارکبانها از مناطقی که دارای دستگاه پارک حاشیه‌ای نیست جمع آوری نمی شوند بلکه تا زمانی که دستگاههای پارک حاشیه ای در شهر نصب شود به کار خود ادامه می‌دهند اما اگر مرتکب تخلفی شوند از سطح شهر جمع آوری می شوند.

به گفته سردار رحیمی، پلیس به دنبال اقدامات اصولی برای کاهش ترافیک و استفاده از تجهیزات هوشمند در سطح شهر است.

رحیمی از ممنوعیت استفاده شخصی از حاشیه خیابان خبر داد و افزود: حاشیه خیابان و جای پارک خودروها محلی عمومی بوده و و پلیس برنامه ویژه ای برای ساماندهی آن دارد. کارمندان و مدیران وزارتخانه ها و شرکتها با نصب دستگاه های پارک حاشیه ای دیگر نمی توانند چندین ساعت خودروی خود را کنار خیابان پارک کرده و حق استفاده از جای پارک را برای سایر شهروندان از بین ببرند. این افراد می توانند از پارکینگهای ادارات و عمومی استفاده کنند. نمی‌شود که عده ای 10 یا 20 ساعت خودروی خود را کنار خیابان پارک می کنند و عده ای دیگر که قصد خرید چند دقیقه ای دارند نتوانند از جای پارک استفاده کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پارکبان
نظر بینندگان
!
!
!