یكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۲۴ | ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
قطعه سازان مواد اولیه مورد نیاز را در مناطق آزاد دپو کنند
۱۲:۲۴ | ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
اجاره خودرو
/اختصاصی/پیش بینی اوضاع بحرانی تر برای قطعه سازان؛

قطعه سازان مواد اولیه مورد نیاز را در مناطق آزاد دپو کنند

پرشین خودرو: با تامین ارز مورد نیاز، باز هم قطعه سازان با مشکلات دیگری چون انتقال ارز مواجه هستند چنانچه امروز مساله انتقال پول دغدغه و نگرانی زیادی را برای قطعه سازان بوجود آورده است.

عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی کشور در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر مواد اولیه مورد نیاز قطعه سازان به سختی امکان واردات دارد و به احتمال زیاد با تشدید تحریم ها و موانع انتقال پول، به زودی قطعه سازان با مشکل تامین مواد اولیه نیز روبرو خواهند شد.

احمد رضا رعنایی تصریح کرد: به طور قطع مواد اولیه ای که در انبارها موجود است تا دو ماه دیگر به اتمام خواهد رسید و در صورتی که مشکل انتقال پول حل نشود ظرف دو ماه آینده با مشکل تامین مواد اولیه مواجه شده و در صورت ادامه این شرایط، خط تولید خودروسازان نیز با توقف تولید همراه خواهد شد.

وی تاکید کرد: تا پیش از اتفاقات اخیر و خروج امریکا از برجام مشکلی به لحاظ تامین مواد اولیه وجود نداشت اما از ماه گذشته بسیاری از قطعه سازان برای مبادلات پولی و خرید مواد اولیه با موانعی مواجه شدند.


مواد اولیه واحدهای قطعه سازی در مدت زمان باقی تا اعمال تحریم های جدید دپو می شود!


وی با اشاره به پیشنهاد انجمن مبنی بر دپوی مواد اولیه مورد نیاز قطعه سازان در مدت زمان باقی مانده تا اعمال تحریم های جدید، گفت: پیشنهادکنندگان این راهکار معتقدند در صورتی که واحد تولیدی اعتباری در شرکتهای خارجی تامین کننده مواد اولیه دارد، می تواند با خرید اعتباری مواد اولیه را در مناطق آزاد دپو کنند بطوریکه باید در فرصت باقی مانده تا اعمال تحریم های جدید اقدام به واردات کند.

وی گفت: این مواد اولیه می تواند به اسم فروشنده و یا شرکت طرف قرارداد برای مشتریانی که اعتباری دارند در مناطق آزاد رزرو شود تا در زمان نیاز و با انتقال پول، مواد اولیه را از مناطق آزاد ترخیص کنند.


موانع جدیدی در راه است

این عضو انجمن همگن قطعه سازی با تاکید بر اینکه امروز همچنان مساله مهم در تامین مواد اولیه انتقال پول است ، تصریح کرد : با اعمال تحریم های جدید در حوزه حمل و نقل ، پیش بینی می شود مسائل جدیدی در حمل و نقل مواد اولیه و قطعات نیز بوجود آید.

رعنایی بیان کرد: هم اکنون فشار زیادی بر روی قطعه سازان و صنعت کشور وجود دارد.قطعه سازان
 

ریسک فعالیت پژو سیتروئن در ایران

به گفته وی تعلیق فعالیت شرکت پژو سیتروئن در ایران نیز در پی مسائل آتی ناشی از تحریم ها و نبود امکان تبادلات پولی و انتقال قطعات گرفته شده است چرا که این شرکتها همکاری و روابط کاری را با امریکا و سایر شرکتهای اروپایی دارند و نمی توانند نمادین در ایران باقی بمانند ضمن اینکه بازار ایران نسبت به بازار دیگری که در کشورهای اروپایی دارند رقم کوچکی است و به ریسکش نمی ارزد که در ایران بمانند و آنها را از دست بدهند.

وی خاطرنشان کرد: البته وضع رنو فرق می کند و در تحریم های قبل نیز رنو خارج نشد چرا که این شرکت کمتر تحت پوشش تحریم ها قرار می گیرد.

نظر بینندگان
!
!
!