سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
طراحی یک ربات انسان‌نما که پرواز می‌کند
۲۳:۱۵ | ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
ایرانسل2

طراحی یک ربات انسان‌نما که پرواز می‌کند

پرشین خودرو: مهندسان شرکت "دیزنی" در حال طراحی یک ربات انسان‌نما هستند که می‌تواند پرواز کند.

به گزارش پرشین خودرو و به نقل از ورج، شرکت "والت دیزنی"(Walt Disney) موفق شده است پیشرفت‌هایی در زمینه انیماترونیک به دست آورد. در پارک‌ها و تفریحگاه‌هایی که با طراحی دیزنی ساخته شده‌اند، ربات‌هایی وجود دارند که شبیه به موجودات زنده هستند.

اما مهندسان دیزنی، این بار سعی دارند بسیاری از محدودیت‌ها را حذف کنند. آنها در حال ساخت یک ربات انسان‌نما هستند که می‌توان از آن در نمایش‌های هوایی استفاده کرد. این ربات، ظاهری شبیه به یک انسان عادی دارد و هدف از ساخت آن، سرگرم کردن بازدیدکنندگان پارک‌های تفریحی دیزنی است.

ربات پرنده


"مورگان پوپ"(Morgan Pope)، از دانشمندان پژوهشی این پروژه، در مصاحبه‌ای گفت: این ربات‌، نه کاملا واقعی و نه به طور واضح مصنوعی است.

پرش‌های این ربات، با استفاده از یک هدایت‌گر لیزری، چند شتاب‌سنج‌های داخلی و چند چرخش‌نما صورت می‌گیرد. همچنین، ربات به حسگرهایی مجهز است که توانایی کنترل گردش و تغییر مرکز جرم را برای آن فراهم می‌کنند و به این ترتیب، ربات قادر است موقعیت‌های پرش و فرود خود در حین حرکت در هوا را تنظیم و کنترل کند.

این ربات برای نشان دادن طبیعت فیزیکی شخصیت‌های دنیای دیزنی، کاربرد بسیاری دارد و می‌توان از آن در پروژه‌های تفریحی یا سینمایی استفاده کرد.

زمان رونمایی عمومی این ربات، هنوز مشخص نشده است.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!