شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
پس گرفتن املاک شهرداری از افراد خاص
۱۹:۲۰ | ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
ایرانسل2

پس گرفتن املاک شهرداری از افراد خاص

پرشین خودرو: معاون نظارت شورای شهر تهران در مورد جزئیات واگذاری املاک شهرداری توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، معاون نظارت شورای شهر تهران در مورد جزئیات واگذاری 1300 ملک توضیحاتی را ارائه کرد.

 افشین حبیب زاده ظهر امروز در نشست خبری که به منظور تشریح عملکرد معاونت نظارت شورای شهر تهران برگزار شد، گفت: 7 طرح در این مدت در معاونت نظارت پیگیری شده است که یکی از مهمترین آنها موضوع ساماندهی نحوه واگذاری املاک به غیر بوده است.

وی با بیان اینکه این طرح ساماندهی نحوه واگذاری املاک از موضوع املاک نجومی متفاوت است، گفت: در این طرح از شهرداری خواستیم که املاکی که حق بهره برداری آن و نه حق مالکیت آن واگذار شده است معرفی کند که 1300 ملک شناسایی شد.

 

املاک شهرداری

 

حبیب زاده با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورا باید تمامی واگذاری‌های حق بهره برداری در شورای شهر تصویب شود، گفت: این واگذاری‌ها قطعی نیست و تنها حق بهره برداری از آن واگذار شده که بر این اساس املاکی که در همان زمینه واگذاری فعالیت نمی‌کنند می‌بایست املاک را پس دهند و مابقی املاکی که برای امور مربوطه واگذار شده باید از شورای شهر مجوز بگیرند.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین گزارش 1300 ملک با متراژهای مختلف واگذار شده، تصریح کرد: این واگذاری ها مربوط به یک دوره نیست بلکه از سال‌های قبل آغاز شده است که بر اساس آخرین گزارش سازمان املاک، بیش از 100 مورد از این املاک بازپس گرفته شده و یا در حال پس گرفتن است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه حق بهره برداری این املاک با اهداف مشخصی واگذار شده، تصریح کرد: اگر حالا بهره برداری از این املاک در چارچوب همان اهداف بوده باید از شورا مجوز بگیرند و اگر تغییر کاربری صورت گرفته قطعا املاک بازپس گرفته خواهد شد.

حبیب زاده با بیان اینکه طرح اصلاح اساسنامه شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری تهران نیز بسیار مهم است، گفت: متاسفانه برخی واگذاری‌های املاک نیز در راستای اساسنامه‌های شرکت‌ها و سازمان‌ها بوده است که باید اصلاح شود.

حبیب زاده همچنین طرح لغو مصوبه برج باغ را از دست آوردهای معاونت نظارت شورای شهر دانست.

حبیب زاده در مورد پروژه ایران مال در غرب تهران نیز گفت: در ارتباط با بحث تخلفات این مجموعه بازدیدی از پروژه داشته و سخنان ذینفعان را شنیدیم و پرونده برای بررسی دقیق‌تر به کمیسیون ماده 100 ارسال شده است و وقتی پرونده‌ای به ماده 100 ارسال می‌شود هیچ کس نمی‌تواند کاری کند.

وی با بیان اینکه از کمیسیون ماده 100 درخواست کردیم که اعداد درشت جرایم را استخراج کنند، گفت: طبق گزارشی که اعلام شد 1500 میلیارد تومان بدهی به شهرداری وجود دارد که منتظر هستیم شهردار تهران روش‌های وصول این جرایم را مشخص کند.

عضو شورای شهر تهران در مورد تخلفات در مناطق نیز گفت: دقت داشته باشید که طی بخشنامه‌ای مقرر شد که دیگر به صورت دستی دستوری صادر نشود. بلکه باید همه دستورات در شورای معماری در سیستم ثبت شود.

حبیب زاده در مورد مقاومت برخی افراد در بازپس دهی املاک شهرداری گفت: 1300 واحد حقیقی و حقوقی از شهرداری ملک دریافت کردند و اگر تغییر کاربری داده باشند ملک آنها پس گرفته می‌شود و اگر افرادی در این میان باشند که نخواهند ملک‌شان را پس دهند از طریق قوه قضائیه وارد عمل می‌شویم که در همین راستا ده‌ها پرونده تشکیل شده است و جا دارد از قوه قضائیه در زمینه پیگیری بازپسگیری املاک تشکر کنم. چرا که همکاری کاملی با ما داشتند.

حبیب زاده در مورد واگذاری املاک به اعضای شورای چهارم، گفت: بر اساس آخرین خبری که دارم تمامی واگذاری‌ها پس گرفته شده است اما در یک مورد احتمالا کار به قوه قضائیه بکشد.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!