چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
با عرضه خودروهای پلاک شده، شیب کاهش قیمت تند تر می شود
۱۱:۰۱ | ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
ایرانسل2
/اختصاصی/مقاومت فروشندگان خودروهای پرتقاضا در مقابل افت قیمت در بازار؛

با عرضه خودروهای پلاک شده، شیب کاهش قیمت تند تر می شود

پرشین خودرو: با قطع عمده فروشی و افت تقاضا در بازار خودرو، قیمت خودروهای داخلی در بازار چند میلیونی افت کرده است اما در این شرایط همچنان برخی از نمایندگی ها بنگاه داری می کنند و خودروهای کارتکسی بین دلالان دست به دست می شود.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، بازار خودروهای داخلی به رغم تلاطمات و آشفتگی های هفته های اخیر، در هفته قبل روزهای نسبتا آرامی را سپری کرد و با کاهش تقاضا در بازار و شیب نزولی قیمت ها، می رود که دست واسطه ها از بازار داخلی ها کوتاه شود.

با وجود جریان افت تقاضا و قیمت در بازار خودرو، همچنان بازار در انتظار کاهش قیمت است در حالی که برخی از فروشندگان خودروها در مقابل وضعیت مقاومت می کنند تا ضرر نکنند و سود بیشتری نصیبشان شود اما به طور قطع با افزایش عرضه از سوی شرکت ها ناگزیر خواهند شد با بازار راه بیایند.
 

استارت کاهش قیمت در بازار داخلی ها زده شد

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل، در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، با اشاره به وضع بازار خودرو، اظهار داشت: بازار خودروهای داخلی دیگر وضعیت دو هفته قبل را ندارد و از اواخر هفته گذشته استارت افت قیمت در بازار داخلی ها زده شده است هر چند ادامه شرایط در گرو آن است که خودروها پلاک شده وارد نمایندگی ها شود.

وی گفت: چنانچه کارتکس فروشی بین برخی نمایندگی ها قطع شود اختلاف 15 میلیونی برخی از خودروها در بازار به 3 تا 4 میلیون تومان خواهد رسید.

موتمنی تاکید کرد: در صورتی که جلوی کارتکس فروشی برخی نمایندگی ها گرفته شود قیمت ها به سرعت در بازار افت خواهد کرد.

این فعال بازار خودرو تصریح کرد: هم اکنون برخی از خودروهایی که در بازار کم است مانند رنو ساندرو، پژو 207 و تندر پلاس در نمایندگی بدون پلاک بین دلالان و کارتکس فروش ها جابه جا می شود.

موتمنی با اشاره به مزیت عرضه خودرو پلاک شده در نمایندگی ها، گفت: امروز هیچ خریداری دوست ندارد در سال 10 تا 15 پلاک به نامش ثبت شود چون با افزایش تعداد پلاکی که به نام افراد ثبت و تغییر می کند باید مالیات آن به دولت پرداخت شود در حالی که در کارتکس به این نحو نیست و دلالان ردپایی نمی گذارند چرا که خودروها به نام افراد ثبت نمی شود بنابراین در صورتی که خودروها با پلاک عرضه شود، مانع از دلالی در نمایندگی ها خواهد شد.
 

اقدام خودروسازان در جلوگیری از سوء استفاده دلالان از بازار خودرو

وی همچنین به اقدام موثر برخی از شرکت های داخلی در فروش خودرو به منظور ممانعت از جریان دلالی در بازار اشاره کرد و گفت: نباید اجازه دهیم که خودرو تبدیل به کالایی شود که توسط هر کسی قیمت آن در بازار جا به جا شود. باید کارتکس فروشی جمع و در مرحله بعد عرضه خودرو افزایش یابد همچنین ثبت نام های کوتاه مدت توسط شرکتها عملی و هر چه سریع تر خودروهای پیش فروش شده تحویل متقاضیان شود تا بازاری که در 20 روز گذشته متلاطم شد آرام شود.


سعید موتمنی

 

تقاضا در بازار خودرو کاهش یافت/ با افت قیمت خریداری در بازار نیست

موتمنی تصریح کرد: در حال حاضر تقاضا برای خرید خودرو کم شده و اغلب واسطه ها در بازار هستند و با بهبود اوضاع بازار، واسطه ها از بازار حذف خواهند شد اما در چنین شرایطی هر گونه کاهش عرضه موج جدیدی در بازار ایجاد می کند و طبعا زمان می برد که این موج فروکش کند.

وی همچنین با انتقاد از ادامه روند گذشته عرضه خودرو به نمایندگی ها، تاکید کرد: در وضعیت کنونی برخی از نمایندگی ها بنگاه داری می کنند و باید جلوی نمایندگی هایی که کارتکس فروشی می کنند، گرفته شود.

موتمنی در ادامه با توجه به آخرین قیمت برخی از خودروهای مونتاژی و پرتقاضا در بازار گفت: در دو هفته اخیر با کاهش التهاب معاملات در بازار خودرو، قیمت پژو 2008 که تا هفته های اخیر به 230 میلیون رسیده بود و هم اکنون در بازار به 184 میلیون رسیده است و با این وجود خریداری در بازار ندارد. همچنین رنو استپ وی از 94 به 73 میلیون تومان افت قیمت داشته اما متقاضی با این قیمت نیز خریدار نیست.

به گفته وی قیمت پژو 207 نیز در یک هفته اخیر با افت 6 میلیونی به 71 میلیون در بازار رسیده و با این قیمت هم کسی خریدار نیست.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!