دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
درمان سریع و آسان تبخال
۱۶:۱۴ | ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
ایرانسل2

درمان سریع و آسان تبخال

پرشین خودرو: کمپرس یخ می تواند به کاهش التهاب و ورم تبخال کمک کند، اما قرار گرفتن در معرض باد و آفتاب بهبودی تبخال را به تأخیر می اندازد.

به گزارش پرشین خودرو ، استفاده از کرم ضد ویروس آسیکلوویر و قرار دادن لایه نازکی از آن با استفاده از گوش پاک کن بر روی تبخال هر شش ساعت دوره تبخال را کوتاه نمی کند، اما ریزش ویروس را از روی زخم افزایش می دهد، بنابراین در بهبود آن مؤثر است.

مراقبت نکردن و دست کاری کردن زخم ممکن است منجر به ایجاد عفونت ثانویه شود. وی همچنین به ارائه راهکارهای درمانی این ضایعه پرداخت و اظهار کرد:پماد آسیکلویر و در مواردی استفاده از برخی کمپرس ها که روی تبخال قرار می گیرد، می تواند موجب تسریع در روند بهبودی شود.

سیر برای درمان تبخال

یک حبه سیر بردارید و آن را به دو نیم کنید. آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی تبخال تان بگذارید. این کار را روز چند مرتبه تکرار کنید. سیر روند گسترش تبخال را به سرعت کاهش می دهد و به اصطلاح آن را خشک می کند. بعد از دو الی سه روز تأثیر فوق العاده این ماده غذایی بد بود اما پرخاصیت را به چشم خواهید دید.

از عسل کمک بگیرید

عسل میتونه به سریع شد روند درمان زخم تبخال کمک کند. عسل یک عامل ضد ویروسی هست که در برابر ویروس هرپس (ویروس تبخال)مقاوم است. برای استفاده از عسل تنها کافیه مقداری از را روی محل زخم بمالید.

نمک درمانی برای تبخال

البته که خیلی سوزناک است. ولی از روش های موثر برای درمان تبخال است. چراکه جلوی پیشرفت عفونت را میگیرد. مقداری آب و نمک رو با هم مخلوط کنید و با پنبه ایکه آغشته به آب و نمک شده به آرومی روی زخم قرار بدید تا تبخال حدود ۳۰ ثانیه در آب نمک خیس بخورد. فقط مراقب باشید که پنبه خیلی به زخم کشیده نشود چون واقعا دردناک است. این کار رو چند بار در روز تکرار کنید.

تبخال

 

لیمو معجزه درمان تبخال

یکی دیگر از درمان های تبخال آبلیمو هست. پنبه رو در آبلیمو فرو ببرید و روی تبخال بذارید. همچنین میتونید از مخلوط یک قاشق چایخوری آبلیمو، یک قاشق غذاخوری شیر و مقدار کمی نمک برای درمان تبخال استفاده کنید.

روغن اسطوخودوس برای درمان تبخال

اسطوخودوس دارویی گیاهی است که اگر به مدت یک هفته روی تبخال قرار بگیرد، علاوه بر ضدعفونی کردن محل تبخال، موجب درمان آن نیز می شود.

مصرف لبنیات تبخال را درمانکنید

برای درمان تبخال، مصرف لبنیات و سیب زمینی به دلیل دارا بودن لیزین باید افزایش یابد و از خوردن شکلات، کاکائو، غلات، بادام زمینی و ژله خودداری کنید.

چه کسانی بیشتر تبخال می زنند؟

بیش از نیمی از ما حتما دچار ویروس نوع یک تبخال شده‌ایم که اغلب به‌خاطر روبوسی با آشنایان انتقال پیدا می‌کند. پس چرا این وسط تنها عده‌ای از افراد بدشانس دچار تبخال می‌شوند؟ جواب این سوال تا حد زیادی به ژن شما مربوط می‌شود. در تحقیقی مشخص شده افرادی که مجبورند تبخال را تحمل کنند، 6ژن مشترک دارند. سه تا از این ژن‌ها مشخص می‌کند که ویروس نوع یک تبخال چگونه باعث فعالیت مجدد و در‌نتیجه عود کردن تبخال می‌شود.

 

ویروس تبخال منتشر می شود؟

ویروس تبخال از طریق مایعات بدن منتشر می‌شود. در حقیقت ویروس تبخال اغلب روی لب‌های فردی که دچار عفونت شده، وجود دارد، حتی اگر هیچ جراحت آشکاری نداشته باشد. بنابراین یکی دیگر از راه‌های اصلی انتقال و انتشار آن از راه بوسیدن است. از آنجایی که ویروس نوع یک ویروس تبخال در بزاق هم می‌تواند زندگی کند، استفاده مشترک از ابزارها و وسایل آشپزخانه یا داشتن لیوان‌های مشترک برای نوشیدن هم می‌تواند باعث انتشار ویروس آن شود.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!