شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
اگر می‌خواهید بیمه بدنه خودرو را به نرخ روز بگیرید بخوانید
۱۵:۲۲ | ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
ایرانسل2

اگر می‌خواهید بیمه بدنه خودرو را به نرخ روز بگیرید بخوانید

با افزایش قیمت خودرو، دارندگان بیمه بدنه برای اینکه بتوانند خسارت خود را متناسب با قیمت روز خودروی خود دریافت کنند، باید سرمایه مورد بیمه خود را افزایش دهند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایسنا، بیمه مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد "پیرو افزایش قیمت خودرو پیشنهاد می‌شود بیمه گذارانی که دارای بیمه بدنه هستند، با مراجعه به شرکت‌های بیمه سرمایه مورد بیمه خود را افزایش دهند تا در هنگام بروز خسارت با مشکلاتی چون اعمال ماده ۱۰ قانون بیمه مواجه نشوند".

گفتنی است بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه در صورتی که مالی به کمتر از قیمت واقعی بیمه شده باشد، بیمه‌گر به تناسب مبلغی که بیمه کرده است (و نه قیمت روز مال) در برابر خسارات وارد شده به اموال بیمه شده مسئول است.

 

بیمه


بر این اساس از آنجایی که بیمه بدنه ارتباط مستقیمی با قیمت خودرو دارد، اگر مشتریان سازمان‌های بیمه‌ای در زمان ثبت قیمت سرمایه خودروی خود مبلغ آن را برای مثال ۳۰ میلیون تومان ثبت کرده باشند، در زمان بروز حادثه اگر قیمت خودروی آنها ۵۰ میلیون تومان شده باشد، بیمه موظف به پرداخت خسارت بر اساس قیمت ثبت شده خودرو خواهد بود. به همین خاطر مشتریان اگر مایل به دریافت خسارت به قیمت روز خودروی خود هستند، باید به سازمان بیمه گر خود مراجعه کرده و قیمت روز سرمایه خود را ثبت کنند. طبیعی است که این افزایش سرمایه نیازمند پرداخت مابه التفاوتی هم خواهد بود.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!