شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
لاستیک‌های چوبی سازگار با محیط زیست
۰۶:۱۹ | ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
ایرانسل2

لاستیک‌های چوبی سازگار با محیط زیست

پرشین خودرو: نفت، ماده اصلی ساخت یک لاستیک است. بنابراین برای ساخت یک لاستیک خوب و با‌کیفت باید هزینه و سوخت اساسی زیادی را صرف کرد. اما میشلن ادعا کرده به دنبال راهکاری برای حذف این روش پر هزینه و جایگزین کردن ترفندی سازگار با محیط زیست برای ساخت لاستیک است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از عصرایران، ایداری صنعت لاستیک در آینده به نفت گره خورده است، به همین دلیل میشلن تلاش دارد از چوب به جای مواد اصلی نفتی مورد استفاده قرار دهد.

شاید اسم چوب ذهنیت شما به لاستیک را تغییر دهد. اما میشلن قصد دارد با استفاده از فناوری‌های مدرن، چیپ‌های چوبی را جایگزین الاستومرهای نفتی کند. این شرکت امیدوار است در 2 سال آینده لاستیک‌های چوبی را خود را به بازار معرفی کند.

 

لاستیک


مدیر پروژه این طرح در این خصوص اعلام کرد: چوب ماده‌ای تجدید پذیر است و برای ساخت لاستیک‌های چوبی می‌توان از ضایعات چوبی بهره برد. از طرفی میشلنی‌ها به دنبال لاستیک‌های با فناوری پرینت سه بعدی هستند که احتمالا تا 15 سال آینده صحبتی از آنها نخواهد شد.

مقامت میشلن اعلام کرده‌اند که عملکرد لاستیک‌های چوبی آینده و مدل‌های نفتی کنونی تفاوتی با یکدیگر ندارد و هر دو به یک کیفیت کار می‌کنند.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!