سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
رونمایی مرسدس بنز از اتوبوس تمام الکتریک + تصویر
۲۲:۱۵ | ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
ایرانسل2

رونمایی مرسدس بنز از اتوبوس تمام الکتریک + تصویر

پرشین خودرو: مرسدس بنز از یک اتوبوس تمام الکتریک شهری به نام "ئی- سیتارو" رونمایی کرده تا پاسخ خوبی برای سازگاری به محیط زیست بوده و در عین حال به تحرک رو به رشد در متروپلیس‌ها، شهرهای بزرگ و کوچک کمک کند. قرار است این اتوبوس در اولین گام خود به کاهش آلایندگی محیط زیست کمک کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از عصرایران، این اتوبوس الکتریکی براساس پرفروش‌ترین اتوبوس شهری جهان به همین نام ساخته شده و که بیش از 50 هزار نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده است. نسخه الکتریکی و مدل غیرالکتریکی دارای یک شاسی اصلی هستند و تفاوت آنها در بازطراحی دوباره مدل‌های الکتریکی است. لوگوی تجاری خودرو نیز به شکلی براق و بزرگتر از همیشه در نمای جلوی خودرو خودنمایی می‌کند. لبه‌ها و حاشیه سقفی خودرو نیز نرم و ظریف است و جایگاه خوبی برای نصب تجهیزات ویژه دارد. چراغ‌ها و سپر نیز مانند سیتاروی اساندارد هستند.
 

اتوبوس بنز

 


اتوبوس بنز

قدرت این اتوبوس از یک موتور الکتریکی که روی محور اصلی قرار گرفته تولید می‌شود. موتور این اتوبوس با گشتاور 715 نیوتن‌متر 335 اسب‌بخار قدرت دارد. این موتور با 10 باتری ماژولار نصب شده در بخش انتهایی اتوبوس -با متوسط ظرفیت 25 کیلووات ساعت-، در مجموع پتانسیلی حدود 243 کیلووات را برای حرکت اتوبوس ذخیره می‌کند. البته با توجه به مدل‌های متفاوت باتری‌ها می‌توانند بین 6، 8 تا 10 واحد تغییر کنند. یک ئی- سیتارو با ده واحد باتری ماژول 13.44 تن وزن دارد و می‌تواند 85 تا 90 مسافر با وزن تقریبی 6 تن را با خود حمل کند. اتوبوس ازطریق سوکت‌های شارژ شونده که در دو بخش خودرو قرار گرفته شارژ خوهند شد.
 

بنز

 

بنز

 


نمونه اولیه این اتوبوس الکتریکی در ماه سپتامبر در نمایشگاه خودرویی خودروهای سنگین تجاری در هانوفر به نمایش درخواهد آمد و تا پایان سال شاهد نسخه اولیه تجاری آن هستیم.


بنز

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!