شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
افتتاح فاز ۱ و ۲ آزادراه شرق اصفهان تا پایان سال
۱۱:۰۶ | ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
ایرانسل2

افتتاح فاز ۱ و ۲ آزادراه شرق اصفهان تا پایان سال

پرشین خودرو: مدیرعامل شركت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل كشور گفت: فاز ۱ و ۲ آزاد راه شرق اصفهان با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط عمومی اداره كل راه وشهرسازی استان اصفهان، آزادراه كنارگذر شرق اصفهان به عنوان یكی از مهمترین پروژه‌های آزادراهی كشور از سه راهی آزادراه نطنز- اصفهان آغاز و تا آزادراه اصفهان – شیراز ادامه می یابد كه طی ۲ سال از آغاز بكار آن با پیشرفت ۷۵ درصدی درحال اجراست.

خیراله خادمی معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شركت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل كشور در جریان بازدید از آزادراه كنارگذر شرق اصفهان گفت: مقرر است تا با حضور معاون اول رییس جمهور قرارداد اجرای فاز ۳ آزادراه شرق اصفهان با سرمایه گذار امضاء شود كه امید است این قطعه نیز طی ۲ و نیم سال آینده تكمیل و به بهره برداری برسد.

خادمی در حاشیه این بازدید بیان داشت: این آزادراه به عنوان یكی از مهمترین پروژه‌های آزادراهی كشور با روند قابل قبولی در حال انجام است كه قطعه ۱ این پروژه از سه راهی آزاد راه نطنز- اصفهان تا جاده اردستان بطول ۳۰ كیلومتر تا اواسط سال جاری و قطعه ۲ آن از جاده اردستان به سمت جاده نایین تا پایان سالجاری به اتمام و به بهره برداری خواهد رسید.

 

آزاد راه اصفهان


وی در ادامه با اعلام پیشرفت ۷۵ درصدی این پروژه اظهار داشت: قطعه ۱ و ۲ با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان در حال احداث است كه سهم ۳۰ درصدی دولت در جریان ساخت آن تاكنون پرداخت شده و ۵۰ میلیارد تومان هم در ادامه پرداخت خواهد شد و قطعه ۳ این پروژه با برآورد ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارنیز به صورت ۳۰درصد سهم دولت و ۷۰ درصد سهم سرمایه گذار انجام خواهد شد كه بدین ترتیب در آینده شاهد به بهره برداری رسیدن ۹۳ كیلومتر آزاد راه كه برای شبكه آزادراهی كشور و شهر اصفهان حائز اهمیت است خواهیم بود.

معاون وزیر راه وشهرسازی در ادامه با توجه به احداث تقاطع‌های غیر همسطح و زیرگذر و روگذرهای احداثی در مسیر آزاد راه اظهار داشت: ۵ تبادل ترافیكی بر روی اتوبان‌های عبوری از این آزاد راه وجود دارد كه در مسیرهای عبوری احداث خواهد شد و حجم عملیات اجرایی را افزایش خواهد داد و مقرر شد تا معماری پل‌ها و تقاطع‌های احداثی در مسیر با توجه به عبور از شهر تاریخی اصفهان متناسب با معماری ایرانی – اسلامی اصفهان ساخته شوند.

حجت اله غلامی مدیركل راه وشهرسازی استان نیز در این باره با توجه به هماهنگی و همراهی دستگاههای اجرایی در جریان ساخت این پروژه گفت: در طول اجرای این آزاد راه با توجه به وجود موانعی همچون اراضی كشاورزی، آبراهها، تاسیسات آب، برق، گاز و ... اگر چه عاملی بر زمان بر بودن جریان احداث بودند ولی خوشبختانه با همراهی و هماهنگی كلیه دستگاهها، این موانع برطرف و پروژه با پیشرفت خوبی در حال انجام است كه با اجرای قطعه ۳ این پروژه، ۹۳ كیلومتر آزادراه در اصفهان تكمیل و بار ترافیكی موجود در شهر به این آزادراه منتقل خواهد شد.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!