شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
کاهش قیمت جهانی طلا به کمترین رقم در ۷ ماه گذشته
۰۹:۵۶ | ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
ایرانسل2

کاهش قیمت جهانی طلا به کمترین رقم در ۷ ماه گذشته

پرشین خودرو: قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۲۵ درصد کاهش به ۱۲۴۴ دلار و ۳۲ سنت رسید.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، افت قیمت فلز زرد بوده است. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.25 درصد کاهش به 1244 دلار و 32 سنت رسید. دیروز قیمت فلز زرد تا رقم 1236 دلار و 58 سنت پایین آمد که کمترین رقم از 12 دسامبر بود. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه 0.39 درصد کاهش داشت و به 1241 دلار و 80 سنت رسید.
 

قیمت طلا از اواسط ماه آوریل تاکنون حدود 9 درصد کاهش یافته است. فلز زرد کاهش هفتگی حدودا یک درصدی را تجربه کرد.

 

قیمت طلا


پس از آنکه آمارها نشان داد که مازاد تجاری چین در برابر آمریکا به ارقام بی سابقه ای رسیده و این می تواند موجب شعله ورتر شدن جنگ تجاری بین دو کشور شود، سرمایه گذاران اقدام به سرمایه گذاری در بازار دلار کردند و همین مسئله موجب شد تا ارزش دلار به بالاترین رقم در طی 2 هفته گذشته برسد.

افزایش ارزش دلار موجب می شود، قیمت طلا برای خریدارانی که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند گرانتر شود و این سبب کاهش میزان تقاضا می گردد.

باب هاورث، تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی یو اس بانک گفت: «احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا نیز افزایش یافته است.» فدرال رزرو در گزارش 6 ماهه خود به کنگره به رشد «با ثبات» اقتصاد آمریکا در نیمه نخست سال تاکید کرده و تضریح نموده که بانک مرکزی آمریکا انتظار دارد روند افزایش تدریجی نرخ بهره ادامه یابد.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!