یكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
خودروی خودران در افزایش ارتفاع رکورد زد
۰۶:۱۹ | ۱۳۹۷/۰۴/۲۶

خودروی خودران در افزایش ارتفاع رکورد زد

پرشین خودرو: همزمان با پایان فستیوال سرعت گودویل انگلیس یک خودروی خودران توانست با اتمام موفقیت آمیز یکی از چالش های دشوار این رقابت چشم ها را به خود خیره کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، این خودروی خودران که روبوریس نام دارد به اولین خودروی خودرانی مبدل شد که با موفقیت توانست چالش مشهور افزایش ارتفاع رقابت های یادشده را پشت سربگذارد.
 

در جریان این رقابت خودروهای مختلف باید به طور تدریجی یک مسیر شیب دار ۹۰ متری را پشت سر بگذارند. آنچه که طی کردن این مسیر را دشوار می سازد، باریک بودن آن و در عین حال وجود موانع متعدد در آن است که باعث می شود سیستم ناوبری خودروهای خودران در زمینه شناسایی بهترین مسیر موجود برای طی کردن راه دچار مشکل شوند.

 

خودرو خودرانهیچ یک از دیگر خودروهای خودران موجود در این مسیر نتوانستند مسیر کوتاه یادشده را با موفقیت طی کنند. از جمله خودروهای خودرانی که در این زمینه شکست خورد می توان به یک خودروی فورد موستانگ اشاره کرد که توسط شرکت زیمنس بهینه سازی شده بود. خودروی یادشده تنها با حضور یک راننده کمکی که به طور مرتب مسیر حرکت را اصلاح می کرد، توانست به پایان خط برسد.

موفقیت این خودرو در زمینه تصحیح مکرر مسیر حرکت و یافتن راه باریکی که از میان موانع آن را به مقصد برساند، امیدواری ها برای استفاده قریب الوقوع از خودروهای خودران برای طی کردن مسیرهای دشوار و صعب العبور را افزایش داده است.

نظر بینندگان
!
!
!