سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
جای پارک ۶۷۵هزار دلاری در هنگ‌کنگ
۰۲:۲۱ | ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
ایرانسل 2

جای پارک ۶۷۵هزار دلاری در هنگ‌کنگ

پرشین خودرو: بازار جای پارک اتومبیل این روزها از هر زمان دیگری داغ‌تر است به طوریکه قیمت ۶۷۵هزار دلاری یک جای پارک در یکی از مناطق گران‌قیمت هنگ‌کنگ، رکورد قیمت جای پارک را شکسته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، یک کلکسیونر اتومبیل‌های قدیمی در هنگ‌کنگ، این قیمت‌ها را غیرقابل قبول می‌داند و می‌گوید امکان ندارد برای خرید یک جای پارک چنین هزینه‌ای متحمل شوم. با این مبلغ می‌تونم 5 اتومبیل بخرم.

در حال حاضر نرخ متوسط هرجای پارک در هنگ‌کنگ با افزایش شش برابری نسبت به سال 2006، به معادل 318600 دلار رسیده و به افزایش 3.4 برابری قیمت مسکن در همین بازه زمانی منجر شده که سبب شده خرید ملک در هنگ‌کنگ از هر کشور دیگری دشوارتر شود.

 

هنگ کنگ

 

البته در انگلستان و نیویورک هم صاحبان اتومبیل با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنند. طبق اعلام نیویورک‌تایمز، بهای یک جای پارک در یکی از محله‌های گران‌قیمت منهتن، یک میلیون دلار اعلام شده است.

اما مقصر این مشکل بزرگی که در هنگ‌کنگ پیش‌ آمده را باید سازندگان ساختمان‌های مسکونی دانست که در پی منفعت مالی خودشان، برای ساختمان‌ها، پارکینگ کافی تعبیه نمی‌کنند و در نتیجه تعداد جای پارک با تعداد واحدهای مسکونی مطابقت ندارد.

تعداد جای پارک از سال 2006 تاکنون 9.5 در صد افزایش یافته در حالی که تعداد اتومبیل‌ها در همین بازه زمانی با افزایش 49 درصدی روبه‌رو است.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!