شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۲ هزار خودرو غیرقانونی ترخیص شده است
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
ایرانسل 2
نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی:

۲ هزار خودرو غیرقانونی ترخیص شده است

پرشین خودرو: نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی گفت: چگونه می‌شود فردی در منطقه‌ای بسیار دور افتاده وارد سیستم وزارت صنعت، معدن و تجارت شود، بیش از 6 هزار ثبت سفارش انجام دهد و حدود 2 هزار خودرو را ترخیص کند؟

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازفارس، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت و نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی  در تشریح نشست بح امروز فراکسیون متبوعش که با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت برگزار شد، اظهار داشت: به دنبال نارضایتی مردم در حوزه‌های اقتصادی به ویژه در بخش خودرو چنین جلسه‌ای برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌ ارزی اشتباه دولت سبب اتفاقات اخیر اقتصادی شده است، افزود: در ادامه درخصوص هک شدن راحت سیستم‌های ثبت سفارش واردات خودرو مباحثی مطرح شد.

نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس در ادامه تصریح کرد: آقای شریعتمداری هم ضمن آن درباره واردات غیرقانونی خودرو گزارشی ارائه کرد.

جعفرزاده بر همین اساس اضافه کرد: نمایندگان با بررسی گزارش وزیر نعت به این نکته تاکید کردند که متاسفانه سیستم‌های این وزارتخانه امنیت لازم را برای ثبت سفارش واردات خودرو را ندارد.

 

واردات خودرو


وی افزود: در این نشست همچنین مطرح شد که درباره سیاست‌های ارزی و تعیین نرخ ارز 4 هزار و 200 تومان و اینکه کالاهایی که با این ارز وارد می‌شود به دست مردم می‌رسد یا خیر؟ که تقریبا نتوانسته‌ایم تضامین لازم را دریافت کنیم زیرا وزیر اعلام کرد 5 هزار قلم کالا از طریق ارز 4 هزار و 200 تومانی وارد شده که امکان رصد کامل آنها وجود ندارد.

جعفرزاده تریح کرد: متاسفانه در بازه زمانی یک ساعته نتوانستیم به جمع بندی مناسبی دست پیدا کنیم، البته جمع بندی که مورد مطالبه مردم است.
 

وی ادامه داد: چگونه می‌شود فردی در منطقه‌ای بسیار دور افتاده وارد سیستم وزارت صنعت، معدن و تجارت شود، بیش از 6 هزار ثبت سفارش انجام دهد و حدود 2 هزار خودرو را ترخیص کند؛ این موضوع نیز جزئی از نگرانی‌ها است و باید فارغ از اینکه قوه ‌قضائیه پیگیری لازم را انجام می‌دهد با سهل انگاری صورت گرفته نیز برخورد شود.نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر صنعت مدعی بود شناسایی خاطیان و نقاط ضعف سیستم‌ها توسط دولت انجام شده و در دولت گذشته یک آقا و خانم خانه دار برنامه وزارت صنعت را نوشته بودند که برنامه ضعیفی بوده است،بنابراین دولت تعیین می کند تا ضعف‌های دولت‌های قبلی را پوشش دهند نه اینکه هر اتفاقی که رخ می‌دهد را بر گردن دولت گذشته بیاندازند

نظر بینندگان
!
!
!