سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
اسرار ده‌ها خودروساز معروف جهان لو رفت
۱۷:۱۰ | ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
ایرانسل 2

اسرار ده‌ها خودروساز معروف جهان لو رفت

پرشین خودرو: گروه امنیتی UpGuard Cyber Risk اعلام کرد اطلاعات محرمانه خودروسازان معروف مانند جنرال موتورز، فیات کرایسلر، فورد، تسلا، تویوتا، فولکس‌واگن و ... از طریق پروتکل انتقال rsynk در بخش بک‌آپ دیتا روی سرور کمپانی به‌صورت عمومی در دسترس قرارگرفته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خبرآنلاین، ده‌ها هزار سند محرمانه بیش از یکصد خودروساز معروف جهان واقع در سرور Level One Robotics لو رفت.

گروه امنیتی UpGuard Cyber Risk اعلام کرد اطلاعات محرمانه خودروسازان معروف مانند جنرال موتورز، فیات کرایسلر، فورد، تسلا، تویوتا، فولکس‌واگن و ... از طریق پروتکل انتقال rsynk در بخش بک‌آپ دیتا روی سرور کمپانی به‌صورت عمومی در دسترس قرارگرفته است.

نیویورک‌تایمز نخستین بار این گزارش را منتشر کرد و نوشت در این حادثه فنی ناشیانه، بیش از 157 گیگ دیتا در دسترس عموم قرار گرفت که شامل اسرار و اسناد محرمانه خودروسازان بزرگ است که بخشی از پوشه‌های آن را در زیر مشاهده می‌کنید.

معمولاً سرور rsync از طریق آی پی قابل‌دسترس می‌شود و روی آن محدودیت تعریف می‌شود اما با اشتباه فنی ادمین، دیتای 10 ساله خودروسازان به‌راحتی در دسترس قرارگرفته است.

حتی اطلاعات شخصی کارمندان کمپانی Level One Robotics نیز لو رفته است.

 

خودروساز

 

خودروساز

 

خودروساز

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!