شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۰ | ۱۳۹۰/۱۲/۰۷
ایران؛اولین دارنده خودروهای گازسوز
۱۴:۱۰ | ۱۳۹۰/۱۲/۰۷
اجاره خودرو

ایران؛اولین دارنده خودروهای گازسوز

پرشین خودرو: سخنگوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت كشور گفت: جمهوری اسلامی ایران در سال جهاد اقتصادی و با تولید انبوه خودروهای دوگانه سوز؛ در رتبه نخست فهرست كشورهای دارای ناوگان خودروهای گازسوز جهان قرار گرفت.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسین هاشمی افزود: در حال حاضر بیش از سه میلیون دستگاه خودروی دوگانه سوز كارگاهی و كارخانه ای وجود دارد و ایران امسال رتبه اول تعداد خودروهای دوگانه سوز را در جهان به خود اختصاص داد.

وی خاطر نشان كرد: ایران در مدت چهار سال گذشته در رتبه پنجم جهان قرار داشت و خوشبختانه امسال این رتبه ارتقاء یافته و ایران در جایگاهی بالاتر از كشورهای آرژانتین، پاكستان، هند و چین قرار گرفت.

سخنگوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در ادامه با بیان اینكه در مجموع دو هزار و 600 میلیارد تومان در بخش سی.ان.جی از سال 84 تاكنون سرمایه گذاری شده است، تصریح كرد: این سرمایه گذاری منجر به صرفه جویی 18 میلیون لیتر بنزین در روز می شود.

وی درباره آخرین وضعیت جایگاه های سوخت نیز گفت: در حال حاضر یك هزار و 850 جایگاه عرضه سی.ان.جی در كشور فعال است و افزایش تعداد این جایگاه ها به دو هزار و 500 جایگاه با همكاری وزرات نفت هدف گذاری شده است.

وی ابراز امیدواری كرد كه با سرمایه گذاری بخش خصوصی در راه اندازی جایگاه های سی.ان.جی، شاهد صف سوختگیری در كلان شهرها نباشیم و تعداد جایگاه ها متناسب با تعداد خودروهای دوگانه سوز افزایش یابد.

سخنگوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت كشور در پایان خاطر نشان كرد: در حال حاضر تقسیم بندی های كارشناسی در مورد سبد سوخت بر روی حدود 13 میلیون خودروی كشور اعمال می شود كه در این میان سی.ان.جی و ال.پی.جی سهمی 25 درصدی را به خود اختصاص داده اند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
گازسوز
نظر بینندگان
!
!
!