یكشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
خودرو‌های خارجی فقط نقدی وبصورت ۳۰ روزه عرضه می‌شود
۰۹:۵۶ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
ایرانسل 2
سخنگوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان:

خودرو‌های خارجی فقط نقدی وبصورت ۳۰ روزه عرضه می‌شود

پرشین خودرو: سخنگوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان از ممنوعیت واردات خودرو به کشور تا اطلاع ثانوی و عرضه این خودرو‌ها بصورت نقدی و در ۳۰ روز خبرداد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از صداوسیما، غلامرضا کاوه درگفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این سازمان ابلاغیه ای در تاریخ 30 خرداد امسال به تمامی شرکت های وارد کننده خودرو اعم از نمایندگی های رسمی و غیر نمایندگی ها ارسال کرده است.

وی گفت: بر اساس این ابلاغیه تا اطلاع ثانوی هرگونه پیش فروش، فروش مشارکتی و مشارکت در تولید خودرو ممنوع است.
سخنگو و مدیرکل حوزه ریاست سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان ادامه داد: شرکت های تامین کننده خودرو تنها می توانند خودروهای خارجی در اختیار را از طریق فروش نقدی 30 روزه عرضه کنند در غیر این صورت هرگونه فروش ازجانب این شرکت ها غیر قانونی و به شدت با آنان برخورد می شود.

 

واردات خودرو


وی افزود: بر اساس آخرین تصمیم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی 13309 قلم ردیف تعرفه ای مشمول ممنوعیت واردات شده که خودرو هم از جمله این موارد است.
کاوه تصریح کرد: واردات خودرو تا اطلاع ثانوی ممنوع است و تمامی شرکت های وارد کننده خودرو که تا قبل از 31 خرداد امسال ثبت سفارش کرده و تا به امروز تامین ارز نشده اند هرچه سریعتر ضمن برگرداندن اصل وجوه به انضمام سود انصرافی به مشتریان باید قراردادها را نیز فسخ کنند.

نظر بینندگان
!
!
!